FacebookПідписатися на RSS

/Files/images/bbloteka/zmni/Сканировать30001.JPG

Аналіз роботи бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО»

за 2019 -2020 навчальний рік

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність, без яких суспільство не може бути демократичним, централізованим, повноцінним.

Бібліотека ДНЗ «Богуславський ЦПТО» - особливе педагогічне середовище, джерело інформації, основна ланка методичної роботи з викладачами та майстрами виробничого навчання, адже вона має все необхідне для того, щоб допомагати їм у роботі, ознайомлювати з новими методичними доробками, інноваційними ідеями, сприяти через науково-методичну літературу успішному засвоєнню навчальних програм, розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси учнів.

На сьогодні бібліотека є інформаційно-методичним центром, що сприяє забезпеченню якісної організації освітнього процесу у центрі.

Бібліотека знаходиться в приміщенні гуртожитку, обслуговує 371 читача.

Із них: здобувачів освіти - 267;

педпрацівників - 51;

технічного персоналу – 30;

інших – 23.

Книгозабезпеченість – 22,8

Читаність – 6,8

Відвідуваність – 7,4

Обертаність фонду– 0,29

Найважливішою складовою діяльності бібліотеки є формування книжкового фонду, його комплектування, від якості якого залежить рівень інформаційно-бібліотечного та бібліографічного обслуговування читачів.

Протягом навчального року бібліотека отримала по держзамовленню - 2037 примірників на суму 86588 грн. 31 коп. і тепер на 100% процентів забезпечена загальноосвітніми підручниками. За кошти центру придбано 10 книг на суму 1000грн. та взамін загублених 10 книг на суму 1505 гривень.

На 1.08 2020 року книжковий фонд становить – 20526 примірників

У тому числі:

Підручників – 12046 примірників

Художньої літератури – 4145 примірників

Технічної – 1736 примірників

Іншої – 2599 примірників.

За підтримки директора центру М. Барана бібліотека отримує 33назви періодичних видань, які відіграють важливу роль у роботі бібліотеки , забезпечуючи педагогічних працівників новими методичними матеріалами. З цією метою бібліотекаремпроводились огляди періодики: «Сторінками педагогічної преси», «Новинки методичних матеріалів з питань виховання», оформлювались виставки «Здобутки. Досвід. Перспективи», «Сторінками нових методичних видань», постійно поповнюються картотеки: газетно-журнальних статей, краєзнавча, сценаріїв виховних заходів і картотека «Інноваційні освітні методики».

В бібліотеці ЦПТО створено умови для використання нашими читачами можливостей глобальної та локальної мережі Інтернет, як додаткового інформаційного ресурсу, що відкриває доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел. У грудні 2019 року завдяки директору М. Барану бібліотека поповнилась аудіо-візуальним обладнанням: мультимедійним проектором, інтерактивною дошкою, документ-камерою, 4 персональними комп’ютерами. На сьогодні в бібліотеці діє п’ять персональних комп’ютерів з доступом до всесвітньої мережі Інтернет та підключений без провідниковий Інтернет (WI-FI).

Використання ресурсів Інтернет надало можливість нашим користувачам на додаток до друкованих джерел доступ до світових інформаційних ресурсів, суттєво розширило можливості в інформаційному обслуговуванні здобувачів освіти і викладачів.

Протягом року велика увага приділялась індивідуальній роботі з користувачами. Під час видачі літератури проводились рекомендаційні бесіди з здобувачами освіти, консультації щодо вибору літератури біля книжкових полиць, бесіди про прочитану книгу, видано 107 бібліографічних довідок. Бібліотекар намагалась якнайкраще задовольнити потреби користувачів у художній, навчальній, довідковій та іншій літературі, але здобувачі освіти надають перевагу Інтернет ресурсам, тому нажаль знизились відвідуваність та читаність книг.

З метою максимального розкриття книжкового фонду в читальному залі постійно діють книжкові виставки: «На допомогу навчальному процесу», «Вернісаж книжкових новин», « Моя земля – мій рідний Богуслав», «Моя професія – моє покликання».

Важливу роль в організації інформаційної діяльності бібліотеки відіграють наочні форми роботи. В бібліотеці створені стенди "Інформаційний вісник", "Поради читачам", на яких розміщено інформацію, яка знайомить відвідувачів з пам'ятними літературними датами, знаменними датами, новинами книжкового світу, правилами користування бібліотекою, правилами поводження з книгою.

З метою формування освіченої творчої особистості, ставлення до її фізичного і морального здоров’я, розвитку зацікавленості у навчанні, з метою знаходження нових активніших форм і методів організації навчально – виховного процесу в 2019-2020 н/р. бібліотекою центру було проведено багато різних виховних заходів та книжкових виставок.

З метою пропаганди книги до визначних та пам’ятних дат в бібліотеці ЦПТО були оформлено 22 тематичні книжково-журнальні виставки: «Її величність – книга», «В пам'ять про скорботний 33-й», «Зупинити насильство – захистити себе», «Ми щит і меч твій, Україно», «Магія зимових свят», «Ми тебе не забули Тарасе», «Здоров’я – це скарб», «Афганістан: героїзм крізь біль і сум», «Їм у віках судилося безсмертя» та інші.

Проведено відеоогляди літератури: «Степ та воля – козацька доля», «Слюсар-водій – професія престижна»;

З метою популяризації літератури, виховання шанобливого ставлення до книги, в рамках Тижня бібліотеки до з 23 по 27 вересня проведено ряд заходів.

Оформлено газету «Книга вчить, як на світі жить», проведено бібліотечний урок: «Віртуальна подорож бібліотеками світу», під час якого завдяки інформаційним технологіям та використанням відеоматеріалів присутні дізнались про модернізовані, стильні і комфортні бібліотеки України та світу, які є не тільки храмами знань і культури, а й неоціненним надбанням людства, справжніми витворами мистецтва.

Багато цікавої інформації про країни світу, їх звичаї й традиції, національні кухні почерпнули присутні з інтелектуальної гри « Пізнаємо світ разом», яка проводилась під гаслом : «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку». Випробовуючи силу свого розуму й демонструючи ерудицію, кмітливість, команда хлопців «Географи» та дівчат «220 км», підготовлені вихователями П. Сербою, О. Кулик, змагались за перемогу.

З метою формування у здобувачів освіти почуття поваги до обраної професії; виховання свідомого ставлення до навчання, розуміння його необхідності в житті 22 жовтня 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» з майстром в/н В.Лелекою проведено брейн-ринг «Кулінарний калейдоскоп», присвячений Міжнародному дню кухаря.

До 100-річчя з дня народження українського поета-земляка Олександра Матійка, 6 листопада 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» був проведений поетичний альманах «Житоцвіт Ївківського краю». На заході присутні дізнались цікаві факти із життя і творчості генія української літератури та поринули в неповторний світ поезій Олександра Матійка, які зачарували душу кожного.

До Міжнародного дня волонтера активом бібліотеки з 25 листопада по 4 грудня 2019 року в Богуславському ЦПТО проводилась акція «Добро жменями» мета якої, це збір кришечок з подальшою переробкою на протези для воїнів АТО.

З метою виховання патріотизму, любові до Батьківщини 5 грудня 2019 року спільно з вихователем П. Сербою організовано вечір-зустріч з воїном АТО, кіборгом Петром Горбатюком.

Час формує нове покоління користувачів бібліотеки, тому бібліотекар повинен впроваджувати нові методи й форми роботи. З метою відновлення зацікавлення до книжок та читання активом бібліотеки ЦПТО проведено акцію «Букросинг: «Прочитав книгу сам – передай іншому», завдяки якій читачами із власних бібліотек було принесено 38 книг. Бібліотекарем створено спеціальний куточок «Світ мандруючих книг», для самостійного обміну книг і впроваджена для користувачів нова послуга «Букросинг».

З метою виховання шани і поваги до героїчних подвигів співвітчизників, ушанування пам'яті тих, хто загинув на Майдані Незалежності, сприяння формуванню національної свідомості молоді та патріотичних почуттів і гордості за свою країну 19 лютого 2020 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» відбулась літературно-музична композиція «Вам наша пам'ять і любов», підготовлена бібліотекарем С. Устименко та вихователем О. Кулик.

З метою поповнення книжкового фонду нашої бібліотеки 14 лютого до Міжнародного дня дарування книг, активом бібліотеки проведена акція «Подаруй книгу» під час якої подаровано 22 примірники літератури на суму 675 гривень.

Протягом року бібліотекар займалась комплектуванням та організацією книжкового фонду. Здійснювала передплату періодичних видань; вела індивідуальний та сумарний облік бібліотечного фонду; поповнювала систематичний і алфавітний каталоги, картотеку підручників.

Виступала на педраді з доповіддю «Впровадження нових методів в роботу бібліотеки. Буккросинг» та на засіданнях метод комісії «Використання сучасних інноваційних технологій під час проведення масових заходів».

Бібліотекар постійно знаходиться у пошуку нових ідей і рішень, працює над тим, щоб здобувачі освіти, педагоги ставилися до бібліотеки, як до невичерпного джерела інформації.

І. Основні завдання і напрямки бібліотеки на 2020-2021 навчальний рік

Кардинальні зміни, що відбулися в усіх сферах життя суспільства, зокрема в розвитку і становленні національної школи, нові орієнтації у змісті освіти на виховання підростаючого покоління вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності освітніх бібліотек, у цілому системи бібліотечної справи. В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є:

- виховати в здобувачів освіти інформаційну культуру, захоплення читанням, формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковою літературою, розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм;

- забезпечувати зростання професійної компетенції педагогічних кадрів;

- сприяти різним формам і методам бібліотечної роботи, самоосвіти учнів і педагогів, забезпечити літературою їхні соціальні та культурні потреби;

- виховувати в здобувачів освіти культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книги, як джерела знань.

Свої особливості має бібліотека професійно-технічного навчального закладу, яка покликана, крім перелічених вище завдань освітніх бібліотек, брати активну участь у професійному становленні учнів – майбутніх висококваліфікованих робітників.

ІI. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

№з/п Основні показники роботи Станом на 01.09.2020 План на поточний рік Виконано в поточному році
1 Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) 8480 8490
З них за видами: Книги та брошури: 8467 8490
Плакати та карти 11 11
На електронних носіях 2 2
За змістом:
Психолого-педагогічні науки 511 512
Суспільно-політична 531 532
Технічна література 1786 1790
Природнича література 570 570
Художня 4145 4149
Гуманітарна література 928 928
Бібліотекознавство 9 9
Фонд підручників 12046 12050
Періодичні видання 33 33
2 Кількість читачів: 270 352
учні 173 253
педагогічні працівники 48 49
технічний персонал 28 28
інші 21 22
3 Книгозабезпеченість 22,8 22,6
4 Читаність 6,8 7,1
5 Відвідуваність 7,4 7,6
6 Обертаність 0,29 0,3

III. Діяльність бібліотеки щодо гуманізації навчально-виховного процесу та духовного становлення учня

№ з-п ЗАХОДИ Строк проведення відповідальний Відмітка щодо виконання
3.1 Робота з читачами щодо формування і задоволення їх читацьких потреб. Індивідуальна робота з читачами.
1. Провести екскурсії для учнів 1 курсу «Бібліотека – осередок духовної культури» І-II декада вересня Бібліотекар
2. Перереєструвати користувачів та оформити читацькі формуляри для здобувачів освіти 1 курсу ІІІ декада вересня Бібліотекар
3. Ознайомити здобувачів освіти з бібліотечним фондом та «Правилами користування бібліотекою та книгою» I-ІІ декада вересня Бібліотекар
4. Під час запису та перереєстрації читачів до бібліотеки виявити їх інтереси, інформаційні потреби Вересень Бібліотекар
5. Оформити «Зошит обліку користувачів інтернету» І декада вересня Бібліотекар
6. Організувати обслуговування користувачів на абоненті та в читальному залі. (Надання читачам кваліфікованої допомоги в доборі літератури, використанні періодичних видань тощо) Протягом року Бібліотекар
7. Провести аналіз читацьких формулярів, виявити боржників Протягом року Бібліотекар
8. Організувати прийом підручників від здобувачів освіти наприкінці навчального року Травень-червень Бібліотекар
9. Провести «Тиждень бібліотеки» (план тижня додається) ІY декада вересня Бібліотекар

3.2 Взаємодія бібліотеки з інженерно-педагогічним колективом

№ з-п ЗАХОДИ Строк проведення відповідальний Відмітка щодо виконання
1 Спільно з педагогічним колективом працювати над методичною проблемою «Формування професійної та життєвої компетентності учнів шляхом розвитку стійкого інтересу до майбутньої професії» Постійно Бібліотекар Методист педколектив
2 Огляд новинок методичної літератури, періодики Постійно Бібліотекар
3 Підбір літератури, оформлення книжкових виставок для проведення предметних тижнів, тижнів фахової майстерності та виховних заходів Постійно Бібліотекар методист
4 Підбір матеріалів, оформлення книжкових полиць до ДКА та ЗНО Постійно Бібліотекар
5 Надання методичної допомоги керівникам груп, гуртків в підготовці та проведенні виховних заходів, занять Постійно Бібліотекар методист
3.3 Довідково-інформаційне обслуговування
1. Провести моніторинг інформаційних потреб користувачів бібліотеки (педагогічних працівників та здобувачів освіти) за допомогою опитування . ІІІ декада вересня Бібліотекар
2. Постійно здійснювати масове та індивідуальне інформаційне обслуговування через: - виставки нових надходжень; - перегляди літератури, яка надійшла до фонду; - усне інформування на нарадах викладачів та майстрів виробничого навчання Протягом року Бібліотекар
3. Поповнювати постійно діючі книжкові виставки: «Здобутки. Досвід. Перспективи», «На допомогу навчальному процесу»,«Моя професія – моє покликання», «Вернісаж книжкових новин». Постійно Бібліотекар
4. Постійно поповнювати тематичні папки: - «Моя країна - Україна»; - «Афганістан - то біль і смуток»; - «Екологічні наслідки Чорнобиля»; - «Голодні роки в Україні»; - «Літописні сторінки Богуслава»; - «Шкідливі звички – знак біди» - «Про нас пишуть»; - «Герої-земляки Богуславщини» Постійно Бібліотекар, актив бібліотеки
5. Взяти участь у проведенні предметних тижнів та тижнів професійної майстерності. Протягом року Бібліотекар методист
6. Проводити години інформації для педагогічних працівників «Новинки педагогічної преси». Протягом року Бібліотекар, викладачі та майстри в/н
10. Поповнювати інформаційні списки літератури по професіям . Протягом року Бібліотекар
3.4 Формування інформаційної культури особистості учнів
1. Провести бібліотечні уроки: «Читання книг – запорука здоров’я» «Кращі помічники – енциклопедії й словники», «Священна книга християн» ІY декада вересня ІІI декада листопада ІY декада січня Бібліотекар Актив бібліотеки
3.5 Ведення довідково-бібліографічного апарату та довідково-бібліографічне обслуговування
1. Каталогізація нової літератури, розстановка карток з описом в алфавітний і систематичний каталоги. Протягом року Бібліотекар
2. Постійно вести аналітико-синтетичну обробку матеріалів для систематичної картотеки газетно-журнальних статей та «Інноваційні освітні методики». Протягом року Бібліотекар
3. Ведення, поповнення та редагування «Краєзнавчої картотеки», «Сценаріїв виховних заходів» Протягом року Бібліотекар
4. Продовжувати вести картотеки обліку газет і журналів, підручників. Протягом року Бібліотекар

ІV. Масова робота з популяризації літератури

1. Громадянське та патріотичне виховання. Краєзнавча робота.

Назва заходу Термін виконання Відповідальні Відмітка про виконання
1 Краєзнавча виставка «Краю мій, гордість моя». І декада вересня Устименко С.О.
2 Арт-лекція «Ти в пам’яті й досі», присвячена подвигу патріотки Марини Гризун. ІII декада вересня Устименко С. О. Серба П.І.
3 Тематична виставка «Українське козацтво: відгомін віків» ІI декада жовтня Устименко С.О.
4 Виховний захід «Слава мужнім захисникам»(до Дня українського козацтва та Захисника Вітчизни). ІІ декада жовтня Кулик О.М. Устименко С. О.
5 Виставка - реквієм «Шана за подвиг, вдячність за мир» (до Дня звільнення України від фашистських загарбників) ІІІ декада жовтня Устименко С. О.
6 Книжкова виставка « Коштовний скарб народу» (до Дня української писемності та мови). І декада листопада Устименко С.О.
7 Тематична виставка «Наш дух не зламати, свободу не вбити» (до Дня Гідності та свободи) ІII декада листопада Устименко С. О.
8 Виставка - пам'ять «Допоки пам'ять в серці не згасає ». (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій). ІY декада листопада Устименко С.О.
9 Тематична викладка «Хоробрі серця України» (до Дня Збройних Сил України») I декада грудня Устименко С.О.
10 Тематична полиця «Духовна єдність українського народу» ІІІ декада січня Устименко С.О.
11 Інформхвилинка «Крути: і біль, і сум, і вічна слава» IV декада січня Устименко С.О.
12 Виставка-спогад « Гіркої пам’яті ковток»

ІI декада лютого

Устименко С. О.
13 Виставка-реквієм «Небесна сотня: герої, які змінили хід історії України» ІІІ декада лютого Устименко С.О.
14 Флешмоб «Шевченкове слово у нашому серці» I декада березня Устименко С.О. вихователі
15 Виставка-застереження «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті» ІY декада квітня Устименко С. О.
16 Тематична виставка «В книжковій пам’яті – миттєвості війни (до Дня Перемоги) ІI декада травня Устименко С. О.

2. Морально – правове виховання. Формування здорового способу життя

1 Година спілкування « Краса в розумі». I декада вересня Кулик О.М. Устименко С. О.
2 Тренінг «Торгівля людьми: як це попередити», перегляд документального фільму «Станція призначення життя» IY декада жовтня Устименко С. О. Бабаєва Л.М. вихователі
3 Виставка-застереження «Життя без насильства». ІІ декада листопада Устименко С.О.
4 Виставка – застереження «Знати, щоб не оступитися» ІV декада листопада Устименко С.О.
5 Тематична виставка «Наш закон – наша сила» І декада грудня Устименко С. О.
6 Юридичний аукціон «Права знай – та про обов’язки не забувай» ІI декада грудня Устименко С. О. Дмитренко В.В.
7 Бесіда «Життя – це мить, зумій його прожить» І декада грудня Устименко С. О.
8 Акція «Добро жменями» I декада грудня Устименко С. О. актив
9 Інформ хвилинка «Добро творити просто» ІІI декада лютого Устименко С.О.

3. Трудове та фізичне виховання.

1 Бесіда: «Коронавірус – зона тривоги». II декада вересня Устименко С.О.
2 Тематична виставка «Книги читай – професію здобувай». І декада жовтня Устименко С. О
3 Відеоогляд «Кухар-кондитер – професія щедрої душі» (до Всесвітнього дня кулінара) ІІ декада жовтня Устименко С.О.
4 Бесіда-застереження «Туберкульоз: епідемія в Україні». ІІІ декада листопада Устименко С.О.
5 Бесіда «Безпечна праця – право кожної людини» ІІІ декада лютого Устименко С. О.
6 Виставка-хобі «Руками створена краса» І декада березня Устименко С. О. вихователі
7 Бесіда «В здоровому тілі – здоровий дух » II декада травня Устименко С.О.
8 Інформхвилинка «Негативний вплив електронних сигарет на організм людини» IV декада грудня Устименко С.О.
9 Виставка-заклик «Будь сильним і спритним» І декада квітня Устименко С.О.

4. Художньо – естетичне виховання

1 Тиждень бібліотеки «Пізнай світ через книгу» 1. Випуск газети 2. Книжкова виставка «Розмаїття художньої літератури» 3. Відеоогляд «Літературні шедеври на великому екрані» 4. Бібліотечний урок «Читання книг – запорука здоров’я» 5. Година духовності «Віра, надія, любов – головні життєві цінності» ІYдекада вересня І декада жовтня Устименко С.О. Устименко С.О. Актив бібліотеки
2 Тематична викладка: «Майстер драми» (до 175-річчя від дня народження українського письменника, І. К. Карпенка - Карого(1845 – 1907) І декада вересня Устименко С.О.
3 Оформити куточок: «Письменники – ювіляри». - 130 років від дня народження англійської письменниці Агати Крісті (1890 – 1976); -125 років від дня народження російського поета Сергія ОлександровичаЄсеніна (1895 – 1925) - 85 років від дня народження українського поета, Бориса Ілліча Олійника (1935 -2017); - 120 років від дня народження американської письменниці Маргарет Мітчелл (1900 – 1949); - 95 років від дня народження українського письменника Юрія Дмитровича Бедзика (1925 – 2008); -140 років від дня народження російського поета, драматурга, перекладача Олександра Олександровича Блока (1880 – 1921) - 180 років від дня народження українського письменника, Михайла Петровича Старицького(1840 – 1904) Вересень Жовтень Жовтень Листопад Листопад Листопад Грудень Устименко С.О.
4 Міні-галерея картин «Дивовижний світ Катерини Білокур» (120 років від дня народження української художниці, (1900 – 1961) І декада грудня Устименко С.О.
5 Книжково-журнальна мозаїка «Добрі свята приходять в дім» ІVдекада грудня Устименко С.О.
6 Акція «Подаруй бібліотеці книгу» ІІ декада лютого Устименко С.О. Керівники груп
7 Година поезії «Хотіла б я піснею стати» (до 150-річчя Лесі Українки) ІVдекада лютого Устименко С. О. вихователі
8 Тематична виставка «Моя співуча українська мово» ІІIдекада лютого Устименко С.О.
9 Виставка-кросворд «Слово віщого Тараса» I декада березня Устименко С.О.
10 Перегляд фільму «Катерина» I декада березня Устименко С.О. вихователі
11 Тематична виставка «Поезії одвічна висота» ІІІдекада березня Устименко С.О.
12 Конкурс на кращу гумореску I декада квітня Кулик О.М. Устименко С.О.
13 Поетичний альманах «Богуславка»( до 70-річчя Н.Півторацької, місцевої поетеси) ІVдекада квітня Устименко С.О. вихователі
14 Портретна-міні-галерея «І молодую, і в літах тебе прославили в віках» II декада травня Устименко С.О.

5.Екологічне виховання

1 Бесіда «Побутова хімія у нашому житті» ІІІ декада жовтня Устименко С.О.
2 Інформхвилинка «Пластиковий посуд – джерело небезпеки» ІІІ декада листопада Устименко С.О.
3 Бесіда « Екологічні проблеми Київщини» ІY декада грудня Устименко С.О.
4 Тематична полиця «Здорова планета – здорова людина» І декада квітня Устименко С.О.
5 Година-реквієм «Чорнобиль – біль душі моєї» ІY декада квітня Устименко С.О. Серба П.І.
6 Інформаційна хвилинка : «Здолаємо байдужість до екологічного лиха» II декада лютого Устименко С.О.
V. Формування бібліотечного фонду
1. Оформити замовлення на навчальну літературу (згідно бланків-замовлень, які отримує бібліотека від МНЦ ПТНЗ Київської області) Протягом року Бібліотекар
2. Провести акцію «Підтримай бібліотеку – подаруй книгу» Протягом року Бібліотекар Актив бібліотеки
3. Організувати передплату на періодичні видання на 2021навчальний рік. 2021 року щоквартально Бібліотекар
4. Здійснювати комплектування бібліотечного фонду літературою, нормативно-технічною документацією, навчально-програмною документацією через КЗ КОР «Сервісно-ресурсний центр» ПТНЗ Київської області, видавництва та книжкові магазини. Протягом року По мірі надходження Бібліотекар
5. Здійснення обліку (реєстраційного, сумарного та індивідуального), технічної обробки, каталогізації, розміщення всіх видів видань, що надійшли до бібліотеки. Протягом року Бібліотекар
6. Постійне оформлення «Журналу обліку літератури, що прийнята взамін загубленої». Протягом року Бібліотекар
7. Виявлення зношених, застарілих, втрачених видань. Регулярне оформлення актів на списання літератури. Протягом року Бібліотекар
8. Систематичне здійснення розстановки літератури за таблицями УДК та обезпилювання літератури. Протягом року Бібліотекар
9. Переведення шифрів роздільників каталогів та картотек з ББК на УДК І-ІІ декада січня Бібліотекар
VI. Підвищення кваліфікації. Організаційно-методична робота
1. З метою підвищення кваліфікації: - регулярне відвідування семінарів-нарад бібліотекарів ПТНЗ Київської області та участь у їх проведенні; - систематичне ознайомлення з новою літературою та з матеріалами розсилки пошукової системи Google з бібліотечної справи та бібліографії; - постійно підвищувати власний рівень комп’ютерної грамотності; - постійно відвідувати заходи колег – членів методкомісії виховної роботи; - брати активну участь у роботі методичних об’єднань центру. Протягом року Бібліотекар
VII. Бібліотечна рада та робота з активом
1. 2. Сформувати бібліотечну Раду. Залучати актив бібліотеки до роботи: - ремонт книг; - робота з боржниками; - обробка нової літератури, що надійшла до бібліотеки; - залучення учнів до підготовки та проведення масових заходів, акцій у бібліотеці та в центрі. протягом року Бібліотекар
3. Участь активу в акції «Подаруй бібліотеці книгу» Лютий Актив бібліотеки
4. Допомога бібліотекарю в організації санітарних днів. IV декада кожного місяця Актив

VIII. Поліпшення матеріально-технічної бази бібліотеки

№ 3/п Заходи Термін виконання
1. Організовувати підписку періодичних видань Щоквартально
2. Придбати бібліотечну техніку (щоденник, поличні роздільники та картки) 1 декада вересня 2020 р.
3. Придбати багатофункціональний кольоровий принтер II декада жовтня 2020 р.
4. Провести косметичний ремонт у книгосховищі бібліотеки II декада травня 2020 р.
5. Замінити вікна в бібліотеці Протягом навчального року

Бібліотекар С. Устименко

Кiлькiсть переглядiв: 347