Бібліотека є обов’язковим структурним підрозділом навчального закладу. А тому всі стратегічні освітньо-виховні завдання, які належить вирішувати центру, трансформуються в завдання та діяльність бібліотеки.

/Files/images/bbloteka/DSC_1190.JPG

Лише в постійному пошуку, ретельному вивченні інтересів учнів і викладачів, індивідуальному підході до кожної особистості бібліотека може досягти успіху в задоволенні потреб читачів. Тільки беручи активну участь у житті колективу, розділяючи його нелегкі турботи, допомагаючи у вирішення складних завдань навчання і виховання, бібліотека спроможна виконувати свою функцію: прищеплювати учням любов і повагу до книги.

Кардинальні зміни, що відбулися в усіх сферах життя суспільства, зокрема в розвитку і становленні національної школи, нові орієнтації у змісті освіти на виховання підростаючого покоління вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності освітніх бібліотек, у цілому системи бібліотечної справи. В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є:

- виховати в учнів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом, розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси учнів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм;

- забезпечувати зростання професійної компетенції педагогічних кадрів;

- сприяти різним формам і методам бібліотечної роботи, самоосвіти учнів і педагогів, забезпечити літературою їхні соціальні та культурні потреби;

- виховувати в учнів культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книги як джерела знань.

Свої особливості має бібліотека професійно-технічного навчального закладу, яка покликана, крім перелічених вище завдань освітніх бібліотек, брати активну участь у професійному становленні учнів – майбутніх висококваліфікованих робітників.

Бібліотека ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти » - особливе педагогічне середовище, джерело інформації, основна ланка методичної роботи з викладачами та майстрами виробничого навчання, адже вона має все необхідне для того, щоб допомагати їм у роботі, ознайомлювати з новими методичними доробками, інноваційними ідеями, сприяти через науково-методичну літературу успішному засвоєнню навчальних програм, розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси учнів.

Бібліотека знаходиться в приміщенні гуртожитку.

/Files/images/bbloteka/image222.jpg /Files/images/bbloteka/DSC_1195.JPG

Одним із головних завдань бібліотекаря є індивідуальний диференційований підхід до кожного учня, надання інформаційної та консультативної допомоги педагогічному колективу та учням.

Бібліотека ЦПТО – центр якісного та оперативного інформування читачів про нові надходження в бібліотеку. Для цього створено стенд «Інформаційний вісник», на якому висвітлюється інформація про надходження нової літератури, перелік періодичних видань, які отримує бібліотека. Постійно діють книжкові виставки: «Вернісаж книжкових новин», «Сторінками нових методичних видань», ведеться «Картотека обліку газет та журналів».

За підтримки директора центру М. П. Барана бібліотека отримує 39 назв періодичних видань. Це дає змогу своєчасно знайомити педагогічних працівників з новинками фахових видань, надавати допомогу в використанні новітніх технологій під час підготовки до проведення уроків, виховних заходів.

/Files/images/bbloteka/PA021198 (2).JPG

Завідує бібліотекою - Устименко Світлана Олександрівна. На сьогоднішній день роль бібліотекаря в центрі кардинально змінюється: від працівника, який рекомендує книгу й видає її учневі, до спеціаліста в галузі інформаційних технологій, здатного співпрацювати з викладачами в питаннях систематичного підходу до роботи з інформацією з навчальних предметів, щоб пошук і отримання інформації стали повсякденною потребою учнів.

Бібліотекар брала участь у Всеукраїнському II (обласному) етапі конкурсу «Бібліотекар ПТНЗ», на яку подавала творчу роботу «Роль бібліотеки у житті учня ПТНЗ» (2008 рік);

обласному I етапі та Всеукраїнському II етапі огляду-конкурсу «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів» ( 2010 рік),

Вона нагороджена Дипломом III ступеня Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за творчу роботу «Організація роботи бібліотеки ПТНЗ, спрямована на формування професійної компетентності робітничих кадрів».

/Files/images/bbloteka/DSC_116722.jpg

13.10.2015 року брала участь у обласному семінарі-нараді бібліотекарів ПТНЗ, який відбувся у Київській обласній бібліотеці для юнацтва, де виступила з доповіддю «Роль бібліотеки ПТНЗ у навчально-виховному процесі»;

01.06.2017 року брала участь у семінарі бібліотечних працівників ПТНЗ, який відбувся на базі КНЗ КОР «Васильківського професійного ліцею», де виступила з доповіддю «Система підготовки та проведення інформаційного заходу на базі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО».

Бібліотека центру функціонує понад 40 років. У своїй роботі бібліотекар дотримується санітарно-гігієнічних вимог та Правил охорони праці та безпеки.

1. Приміщення загальною площею 109,9 кв. м естетично оформлене, затишне.

2. В наявності читальний зал в поєднанні з абонементом - площею 73,9 кв. м та 20 посадкових місць для читачів.

/Files/images/bbloteka/DSC_1185.JPG

3. Є окреме приміщення книгосховища площею 36 кв. м, в якому зберігається фонд підручників.

/Files/images/bbloteka/DSC_1174.JPG

4. Повітряно-тепловий режим відповідає нормам. Постійно здійснюється вологе прибирання, провітрювання. Щомісяця проводиться санітарний день.

5. Освітлення бібліотеки в денний час здійснюється через великі вікна, світло в читальному залі падає з лівого боку. У темну пору освітлюється закритими лампами денного світла. Є гарний доступ світла до стелажів, так як вони вільно розставлені та надійно закріплені згідно з Правилами охорони праці та протипожежної безпеки.

/Files/images/bbloteka/DSC_1165.JPG

В 2017 році проведений косметичний ремонт читального залу: замінено світильники, розетки; придбано нові карнизи, жалюзі на вікна, книжкову вітрину, стіл-кафедру для бібліотеки.

Бібліотекар ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти» переконана, що їхня бібліотека повинна йти в ногу з сучасністю. Вона запевняє, що теперішній читач більш вибагливий та потребує зовсім іншого ставлення. Попри доступність сучасних гаджетів, безмежного простору мережі Інтернет та наявності книг в електронному вигляді – важливість друкованої літератури важко заперечити.

/Files/images/bbloteka/DSC_1178.JPG

А особливо, якщо необхідна література не підлягає оцифруванню, випущена в мінімальній кількості та недоступна в електронному вигляді. Саме тому бібліотекар ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти» переконана, що необхідно досягати таких результатів аби бібліотека жила, адже якщо цього не робити, то бібліотека втратить свій сенс та перетвориться в книгосховище.

Кiлькiсть переглядiв: 521