Книжкові виставки


Моя прекрасна рідна мово!

Мова — духовний скарб нації, носій її традицій і звичаїв, культурної спадщини. Вона – історія народу, світогляд, інтелектуальний і духовний результат еволюції, найцінніший дар нації! Для мільйонів людей українська мова є рідною мовою, якою розмовляли діди,спілкуються батьки та діти. Сьогодні, згідно з Конституцією України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». До Міжнародного дня рідної мови, який відзначається в Україні 21 лютого в бібліотеці ЦПТО оформлена тематична виставка «Моя прекрасна рідна мово!». Представлений матеріал на виставці познайомить читачів з історією походження української мови, з народною мудрістю в українському слові, з славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками української мови. Поважайте рідну мову та любіть її!
/Files/images/bbloteka/рІДНА МОВА 2020.JPG
/Files/images/2020_lyutiy/P2190971.JPG Їм у віках судилося безсмертя

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015“Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Шість років тому 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали “Небесною Сотнею”, а під час прощання із загиблими лунала пісня “Плине кача…”, яка стала українським народним реквіємом. 104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір –бути частиною Європи. В бібліотеці центру створено виставку-реквієм "Їм у віках судилося безсмертя».
Велична і свята моя рідна Україна

22 січня в Україні відзначається величне національне свято – День Соборності та Свободи. Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. В читальному залі бібліотеки центру організована книжкова експозиція – «Велична і свята моя рідна Україна», яка висвітлює українську мрію про єдність,свободу і незалежність, де представлені книги та матеріали періодичних видань, світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.
/Files/images/2020_schen/P1160946.JPG
/Files/images/2020_schen/P1130943.JPG «Магія зимових свят»
Новорічний славний час
Зі Святами прийшов до нас!
Хай щедрівка і колядка
Привітає щиро Вас!

В святах зимового циклу найповніше розкриваються Новорічно-Різдвяні обрядові дійства. Недаремно в Україні їх відзначали надзвичайно урочисто. Для нас, українців, мабуть найдивовижнішим і найурочистішим з усіх зимових свят є Різдво. Різдво Христове – це свято любові. У цей надзвичайно важливий час для нашої держави ми всі маємо пройнятися духом різдвяної любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі.Ми віримо в те, що в ніч перед Різдвом місяць на небі ніби наближається до нас,зірки стають яскравіше, мороз стає лагіднішим і навіть вітер затихає, щоб не дай Боже не порушить чарівної таємничості цієї ночі. Шановні читачі, вітаємо Вас із Новорічно-Різдвяними святами! А книжкова – журнальна мозаїка «Магія зимових свят» оформлена в бібліотеці ЦПТО, ознайомить Вас з цікавою, захоплюючою, народознавчою інформацією про обряди зимових свят, про традиції, а саме історію самого свята Різдва, які готувати страви на Святвечір, а їх повинно бути дванадцять, рецепт приготування основної страви Куті, перекази, легенди, колядки, щедрівки. Щедрий вечір, добрий вечір,Добрим людям на здоров’я!
«В пам'ять про скорботний 33-й»
(до Трагедії Голодомору 1932-1933рр. в Україні)

Щорічно 23 листопада в Україні та світі згадують жертв голодомору 1932-33 років. Серед мільйонів загиблих були і росіяни і євреї і поляки.Але понад 80% з мільйонів, які померли за ці роки, були українці. Саме тому величезна кількість країн світу визнали цю трагедію геноцидом українського народу. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію нашого народу. За масштабом,жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації. (Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.) В бібліотеці центру організована виставка-реквієм «В пам'ять про скорботний 33-й» (до Трагедії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні)
/Files/images/2019_listopad/Голодомор.JPG
/Files/images/2019_listopad/До Дня Гідності.JPG Нескорена та незламна Україна

В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ БУЛО БАГАТО ТРАГІЧНИХ ПЕРІОДІВ ТА ПОДІЙ. В НАШ ЧАС В ІСТОРІЮ УВІЙШЛА ЩЕ ОДНА ПОДІЯ – МАЙДАН, ЯКИЙ ЗМІНИВ НАШУ ДЕРЖАВУ ТА НАШ НАРОД І НАШЕ ЖИТТЯ.
В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу.Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня – це патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. В ці дні вся Україна вшановує Героїв Небесної сотні. Готуючись до відзначення цієї дати, в читальній залі бібліотеки ЦПТО оформлена тематична викладка під назвою «Нескорена та незламна Україна».
Зупинити насильство –захистити себе

Згідно з оприлюдненими дослідженнями фахівців Ради Європи, половина жителів України потерпає від насильства в сім’ї роками, третина з них – у дитячому віці. Експерти з прав людини твердять, що 80 відсотків жертв домашнього насильства-жінки. 35-50 відсотків їх потрапляють до лікарень із тілесними травмами. Це жертви побутового насильства. Знайти точніші цифри надзвичайно складно через стіну мовчання навколо цієї проблеми. В рамках щорічної національної акції «16 днів проти насильства» в читальному залі бібліотеки ЦПТО організована виставка-застереження «Зупинити насильство – захистити себе», яка інформує користувачів про причини домашнього насильства, про необхідність цілковитої трансформації ставлення доправ жінок і прав дітей у всій країні – від законодавців до пересічних громадян, від роботодавців до батьків. Щоб досягти цієї мети, зусилля спрямовуються на всі суспільні сфери, включаючи втілення законів і міжнародних угод, підготовку законодавців, правоохоронців, а також на національні кампанії з підвищення поінформованості громадян у сфері захисту прав жінок та дітей,протидії домашньому насильству та забезпечення гендерної рівності.
/Files/images/2019_listopad/PB180897.JPG
/Files/images/2019_listopad/Світ мандруючих книг.JPG Світ мандруючих книг

Шановні друзі! В бібліотеці центру створено спеціальний куточок буккросингу «Світ мандруючих книг» для самостійного обміну книг, куди приносять читачі із своїх власних бібліотек і впроваджується для користувачів нова послуга «Буккросинг: «Прочитав книгу сам – передай іншому». Нагадаємо буккросинг – це своєрідний «обмін» літературою між незнайомими людьми (книга, що «біжить» від одного до іншого). Цей рух є надзвичайно популярним у світі, тому бібліотека просто не змогла залишитись осторонь, тому що перш за все, наша основна мета розвиток читання та читацьких інтересів у громадськості. Отже, якщо ти фанат читання, і в тебе з часом назбиралось багато прочитаної цікавої та актуальної літератури, якою хочеться поділитися, так би мовити порекомендувати іншому, то сміливо вирушай до нас. Гарна книга, мов музика, вабить та чарує. А якщо навпаки хочеш почитати щось нове та по-новому - поличка з книгами доступна та відкрита теж чекає на тебе. Приєднуйся до всесвітнього ідейного руху буккросинг! Книгам не місце на полицях, вони повинні подорожувати! Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у«Буккросингу», принести свої книги та обміняти на інші.
Моя зброя - жарт

Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари,щоденник, переклади. Започаткував у літературі новий жанр — усмішку (різновид гумористичного оповідання, у якому оповідь про події була короткою, точною,дотепною і доброю). Провідна тема всієї його творчості: розвінчання недоліків людини і суспільства.13 листопада виповнюється 130 років від дня народження відомого українського письменника-гумориста Остапа Вишні. Павло Михайлович Губенко (його справжнє ім’я) прожив складне життя, проте його любов до всього живого, до світу природи є незаперечною ознакою його натури, яка не зникла навіть під час перебування у сталінських таборах. Та рибалити і полювати він ходив скоріше для того, щоб назбирати побільше смішних історій, щоб побути в колі друзів. Ну як не усміхнутись, прочитавши його відомі твори, що належать до циклу«Мисливських усмішок».Ці та інші книги представлені на викладці літератури до ювілею письменника«Моя зброя – жарт», яка працює в читальному залі бібліотеки ЦПТО.
/Files/images/2019_listopad/О.Вишня.JPG
/Files/images/2019_listopad/Укр.писемність.JPG О мово рідна, золота колиска.
Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб… Умові стара й нова культура,ознака нашого національного визнання. І поки живе мова – житиме і народ. 9 листопада 1997 року, за ініціативою Всеукраїнського товариства"Просвіта" імені Тараса Шевченка,в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця відзначається День української писемності та мови. До цієї дати в бібліотеці організована книжкова виставка «О мово рідна, золота колиска». З книг, представлених на виставці, читачі дізнаються про красу і багатство української мови, і любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною мовою, ознайомить дітей з українськими обрядами і звичаями, , що довели милозвучність та багат­ство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, котрий треба примножувати й оберігати.
Житоцвіт Ївківського краю

Не полишай землі своєї,
Її вітрів, її степів,
-Ти не обійдешся без неї,
В який би рай не залетів.
О. Матійко

Щедра богуславська земля – неповторна в своїй красі, вона зростила і виховала багатьох світочів науки та культури,які стали гордістю всієї України. Серед них Олександр Матійко – поет, лауреат багатьох літературних премій, член Національної спілки письменників України,член Спілки журналістів, Заслужений працівник культури. До 100-річчя з дня народження українського поета-земляка Олександра Матійка, 6 листопада 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» був проведений поетичний альманах «Житоцвіт Ївківського краю». На заході присутні дізнались цікаві факти із життя і творчості генія української літератури, поета,який здобув визнання і широку популярність завдяки високій художності поетичного слова, майстерності відображення краси рідного краю. Учні також мали можливість поринути в неповторний світ поезій Олександра Матійка, які зачарували душу кожного.
/Files/images/2019_listopad/20191106_171430.jpg
Українакозацька в літературі

Частіше козацькі думи читайте
Частіше козацьку пісню співайте
Чесність виховуйте в собі залюбки
Будете й ви справжні козаки!


Не випадково, історична проза сьогодні, так само, як два століття тому,зберігає найширшу читацьку популярність. Козацтво, звісно ж, посідає в цьому ряду особливе місце, адже без збройної боротьби за волю України не можна у явити її подальший економічний та духовний розквіт. Із 1495 року почався родовід Українського козацтва – літопис найгероїчніших сторінок нашого народу доби запеклих і звитяжних змагань за незалежну самостійну соборну українську державу. Як влучно зауважив в одному зі своїх творів геніальний поет-пророк Тарас Шевченко:
Було колись – в Україні
Ревіли гармати;
Було колись – запорожці
Вміли панувати.


Так, «було колись» - але не минуло. Священні сторінки нашої історії ми повинні пам’ятати й шанувати, примножуючи не в’янучу у віках славу наших предків, які своїми діяннями наближали, омріяну багатьма мільйонами українців, державну незалежність. Саме тому ми повинні вглядатися в численні документальні свідчення вчених,хроністів, іноземців, письменників критично осмислювати їх і писати сучасну історію козацтва. Про козаків написано багато як наукових, так і художніх творів.Запрошуємо до перегляду книжкової виставки «Україна козацька в літературі» присвячений Дню українського козацтва, який відзначається 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці.
Ніхто не забутий, ніщо незабуте

Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Незримий історичний та енергетичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і Героями Майдану, воїнів - захисників українського Донбасу.Всі вони без винятку полягли за Україну, полягли за наше майбутнє, полягли за всіх нас. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб будувати таку Україну, про яку вони мріяли і за яку вони віддавали своє життя! У травні ми вшановуємо пам’ять тих, хто поліг на полі бою, спалених, знищених, закатованих, але не скорених.Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки - спогаду «Нам дороги фронтові не забути ніколи»,яка діє в бібліотеці і присвячена 74 річниці з дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.
/Files/images/bbloteka/9 травня.JPG
/Files/images/bbloteka/Чорнобиль.JPG Чорнобильський набат

Чорнобильська трагедія... Ось уже 33 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 33 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища - мертва зона,"зона відчуження" в 2712 кв. км .Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка-пам'ять«Віддаляється день той чорнобильський, але пам'ять про нього жива» представлена в читальній залі. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає,тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає,кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
Здоров’я – найдорожчий скарб людини!

Головним скарбом життя є здоров’я,
і щоб його зберегти,
потрібно багато знати.
Авіцена

Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Чи будемо ми здорові, значною мірою залежить від нас. Дослідження вчених підтверджують, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини близько 50% припадає на спосіб життя людини, її ставлення до самої себе. Наше здоров’я в наших руках, тому його треба шанувати, не втрачати, а примножувати. Дбаючи про своє здоров’я, ми дбаємо про здоров’я майбутніх поколінь усієї нашої української нації. Зберегти його допоможе здоровий спосіб життя. Пам’ятайте про це щохвилини, щогодини.У рамках відзначення Всесвітнього Дня здоров’я у бібліотеці закладу організований стіл інформації «Здоров’я – найдорожчий скарб людини» Обов’язково скористайтесь підібраними інформаційними та просвітницькими матеріалами, які навчать Вас дбати про своє здоров’я, допоможуть зберегти його та навчать здоровому способу життя.Бажаємо всім міцного здоров’я! Бережіть, зміцнюйте його!
/Files/images/bbloteka/Здоров.я.JPG
/Files/images/bbloteka/Т.Шевченко.JPG До 205-річчя від днянародження Т.Г.Шевченка
«Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене совість і закон»
Ліна Костенко

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Він - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків.
До 205-річниці з дня народження Т. Шевченка в читальній залі бібліотеки ЦПТО організована виставка-пам'ять «Велич Тарасового слова», яка знайомить користувачів з багатогранним талантом Кобзаря. Запрошуємо познайомитися з виставкою всіх бажаючих.
/Files/images/bbloteka/P2130637.JPG «Дивосвіт любові»
Про кохання багато сказано упродовж тисячоліть існування людства. Бо воно є однією з вічних людських цінностей, таких як щирість, порядність, доброта. Бо лише кохання здатне пробудити найкращі особисті якості, піднести до захмарних висот творчості і залишити по собі справжні перлини мистецтва й літератури. До уваги читачів – виставка-інсталяція«Серенада любові» та тематична виставка «Дивосвіт любові», які ознайомлять читачів з красою почуттів видатних людей, з художніми творами класиків та сучасних письменників, що несуть в собі велику таїну кохання і любові.Ми вітаємо всіх з Днем Святого Валентина і запрошуємо на побачення з цікавими книгами!
/Files/images/bbloteka/P2140649.JPG
/Files/images/bbloteka/Художня.JPG Книги на різні смаки

«Щоб знати, розуміти, любити літературу, потрібно її читати…»
А. Дімаров

Книга…Одне із самих дивовижних чудес світу, створених людиною упродовж багатьох віків. Ернест Хемінгуей писав: "Всі хороші книги схожі в одному,- коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це сталося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться: гарне і погане, захоплення, печалі та жалі,люди та місця, і яка була погода». І це дійсно так, гарні книги ніколи не залишать людину такою, якою вона була до знайомства із ними. Читаючи їх, людина сама стає кращою, набуває досвіду. Нехай зустріч із цим співрозмовником стане вашою постійною потребою. Цьому вам допоможе організована в читальній залі бібліотеки виставка-рекомендація художніх творів «Вибери книгу для душі!», на якій представлено історичні романи, детективи, фантастика й жіноча проза на всі смаки.
Запрошуємо всіх шанувальників книги познайомитися з цікавою виставкою.
22 січня – День Соборності та свободи України
Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнері перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. 100-річчю цієї знаменної події присвячена виставка - міркування: «Соборність України – запорука міцної держави», яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань,світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.
Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами,спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.
/Files/images/bbloteka/Соборність.JPG
/Files/images/bbloteka/Снід.JPG Зупинись! Подумай!

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.
З метою застереження та підвищення рівня обізнаності кожної людини про жахливі захворювання і їх профілактику, усвідомлення про небезпеку, які несуть наркотики й СНІД в читальній залі бібліотеки ЦПТО організована виставка-роздум «Зупинись! Подумай!» на якій представлені матеріали про ці страшні хвороби. Прочитайте і зробіть все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, адже ця небезпечна хвороба може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю!
Ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу та наркоманії.
Співець душі народної

Творчий доробок Нечуя-Левицького – взірець високої майстерності, новий крок у розвитку критичного реалізму, нових жанрів великої прози, у збагаченні мови художніх творів. Він назавжди залишився з народом, а його кращі твори поповнили золотий фонд класичної спадщини української й світової літератури. До 180-річчя від дня народження нашого видатного земляка, українського письменника, перекладача, педагога І. С. Нечуя-Левицького в бібліотеці центру оформлено тематичну полицю «Співець душі народної». Експозиція містить такі відомі твори автора, як: «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Бурлачка», гумористичні оповідання та матеріали про життя та творчість письменника.
/Files/images/bbloteka/Нечуй_Левицький.JPG
/Files/images/bbloteka/PB290501.JPG Голодомор– наша печаль і скорбота

Пекельні цифри і слова
У серце б’ють, неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій…
Голод… голод…
Ці слова українського поета Вадима Крищенка не можуть залишити нікого байдужим, бо неможливо бути байдужим до найчорнішого часу в історії України. Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодомору. Це поминання – не лише наша данина жертвам голодомору, а застереження для прийдешніх поколінь, щоб були пильними, не допустили повторення страшної трагедії. Саме до цієї скорботної дати в читальній залі оформлено виставку-реквієм «Голодомор – наша печаль і скорбота», що складається з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки трагедії. Видання, представлені на виставці, розраховані на всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.
Мова – духовний скарб нації.

Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб… У мові стара й нова культура, ознака нашого національного визнання. І поки живе мова – житиме і народ. 9 листопада 1997 року, за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка,в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця відзначається День української писемності та мови. До цієї дати в бібліотеці організована книжкова виставка «Мова – духовний скарб нації». З книг, представлених на виставці, читачі дізнаються про довгий і тернистий шлях становлення української літературної мови; володарів українського слова —
Т. Шевченка, І.Франка, Л. Українку та багатьох інших майстрів слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб,котрий треба примножувати й оберігати.
/Files/images/bbloteka/PB080447.JPG
/Files/images/bbloteka/Мужність і відвага.JPG Мужність і відвага крізь покоління.

Україна! Вона пролита потом і кров’ю сотень наших працелюбних і героїчних предків. З метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України до Дня захисника України організована виставка-спогад «Мужність і відвага крізь покоління», яка познайомить користувачів бібліотеки з книгами та матеріалами про захисників нашої рідної землі: козаків, які починаючи з 14 ст. захищали батьківщину від турецько-татарських і польських загарбників; випускників нашого закладу, які стали на захист України від російського агресора та дізнаються короткі, але найяскравіші моменти з життя загиблих воїнів-земляків, які виборюючи для нас мир,полягли у боях і вічно будуть жити у нашім серці.
Наш друг і ворог - вогонь.

Вислів «Вогонь – помічник!» відомий людям з далеких часів. І це дійсно підтверджено століттями розвитку суспільства. Але необачливе та зневажливе поводження з вогнем завжди призводить до результатів, внаслідок яких відбуваються травмування, виникають матеріальні збитки та, на жаль, гинуть люди, в тому числі і діти. В рамках місячника пожежної безпеки в читальній залі бібліотеки оформлено тематичну виставку «Наш друг і вогонь». Із книг і матеріалів, представлених на виставці користувачі почерпнули багато корисної інформації про заходи пожежної та особистої безпеки, які допоможуть запобігти виникненню пожеж і небажаних від них травмувань і наслідків, зберегти життя та здоров’я не тільки дітей, але й людей, які використовують відкритий вогонь, побутовий і виробничий газ, електричні прилади та устаткування.Будьте обачні. Бережіть себе, своє здоров’я і життя, здоров’я і життя оточуючих вас людей, матеріальні цінності та навколишнє середовище.
/Files/images/bbloteka/наш друг і ворог вогонь.JPG
/Files/images/bbloteka/з книгою дорогою знань.JPG З книгою дорогою знань.
Книга…Вона володіє магічною силою, яка спроможна схвилювати, порадувати, розгнівити. Вона пробуджує допитливість, допомагає в навчанні. З книг, представлених на книжковій виставці «З книгою дорогою знань», читачі дізнаються багато цікавого з різних галузей знань та поглиблять свої знання з професій, які здобувають у центрі. Шановні друзі! Читайте книги, адже хто багато читає – той багато знає!
Робітничі професії – запорука економічного розвитку України!

Ми живемо у дуже важливий час – час прискорення соціально-економічного розвитку,перебудови та оновлення усіх сфер нашого життя. Складність і масштаби нових завдань ставлять високі вимоги до кожного юнака і дівчини. Головне завдання держави – підготовка свідомих,висококваліфікованих працівників, здатних як до фізичної, так і розумової праці, до активної діяльності в різноманітних галузях народного господарства. З тематичної полиці «Робітничі професії запорука економічного розвитку України» – читачі почерпнули багато цікавої інформації проробітничі професії, більшість з яких можна отримати, навчаючись у нашому закладі.
/Files/images/bbloteka/робітничі професії.JPG
/Files/images/bbloteka/спотр.JPG Коли спорт полюбиш –сильним, спритним будеш.

Найбільшу загрозу для нашого здоров’я сьогодні становлять не інфекційні захворювання, як ми завжди вважали, а наш власний вибір їжі та напоїв, а також паління, малорухомий спосіб життя, який ми ведемо. Заняття спортом є головним пріоритетом для захисту нашого здоров’я. З матеріалів,представлених на книжковій викладці «Коли спорт полюбиш – сильним, спритним будеш», користувачі бібліотеки дізнались про те, що спорт – це краса,граціозність, сила, мужність, боротьба, шлях до перемоги.
Я народився і жив для добра і людей.

Олександр Петрович Довженко… Всесвітнє визначення його таланту незаперечне. Він письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Авторові відомих кінофільмів «Арсенал» і «Земля», «Аероград» і«Щорс», «Повість полум’яних літ» і «Мічурін» 10 вересня цього року виповнилося б 124 роки. В читальній залі бібліотеки оформлена книжкова полиця «Я народився і жив для добра і людей», присвячена творчості митця.
/Files/images/bbloteka/О. Довженко.JPG
/Files/images/bbloteka/ода рідному краю.JPG Ода рідному краю.

Хвалу тобі складаю Богуславе,
Мій древній, мій сучасний, молодий.
Хай не спливає, не минає з літами
Привітний і прекрасний образ твій!


Богуслав…Любий серцю край! Один з найчарівніших куточків України. Споконвіків приваблював він до себе видатних людей, захоплював, надихав на творчість. В бібліотеці нашого закладу до 986- річниці з дня заснування нашого міста проведено огляд тематичної виставки «Ода рідному краю». Користувачі мали можливість познайомитись з художніми творами письменників та поетів різного часу, які звертались до історії Богуславщини, її героїв, прославляли і щиро оспівували наш край.
Споконвічна незалежна Україна.

24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави – України. Відтоді наш народ відзначає державне свято – День Незалежності. В читальній залі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО» діє книжково-ілюстративна виставка «Споконвічна незалежна Україна». З матеріалів, представлених на виставці, читач дізнається про яскраві віхи становлення нашої незалежності від часів козаччини і до сьогодення. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.
/Files/images/bbloteka/до дня незалежності.JPGКiлькiсть переглядiв: 97