Книжкові виставки


Ніхто не забутий, ніщо незабуте

Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Незримий історичний та енергетичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і Героями Майдану, воїнів - захисників українського Донбасу.Всі вони без винятку полягли за Україну, полягли за наше майбутнє, полягли за всіх нас. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб будувати таку Україну, про яку вони мріяли і за яку вони віддавали своє життя! У травні ми вшановуємо пам’ять тих, хто поліг на полі бою, спалених, знищених, закатованих, але не скорених.Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки - спогаду «Нам дороги фронтові не забути ніколи»,яка діє в бібліотеці і присвячена 74 річниці з дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.
/Files/images/bbloteka/9 травня.JPG
/Files/images/bbloteka/Чорнобиль.JPG Чорнобильський набат

Чорнобильська трагедія... Ось уже 33 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 33 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища - мертва зона,"зона відчуження" в 2712 кв. км .Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка-пам'ять«Віддаляється день той чорнобильський, але пам'ять про нього жива» представлена в читальній залі. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає,тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає,кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
Здоров’я – найдорожчий скарб людини!

Головним скарбом життя є здоров’я,
і щоб його зберегти,
потрібно багато знати.
Авіцена

Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Чи будемо ми здорові, значною мірою залежить від нас. Дослідження вчених підтверджують, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини близько 50% припадає на спосіб життя людини, її ставлення до самої себе. Наше здоров’я в наших руках, тому його треба шанувати, не втрачати, а примножувати. Дбаючи про своє здоров’я, ми дбаємо про здоров’я майбутніх поколінь усієї нашої української нації. Зберегти його допоможе здоровий спосіб життя. Пам’ятайте про це щохвилини, щогодини.У рамках відзначення Всесвітнього Дня здоров’я у бібліотеці закладу організований стіл інформації «Здоров’я – найдорожчий скарб людини» Обов’язково скористайтесь підібраними інформаційними та просвітницькими матеріалами, які навчать Вас дбати про своє здоров’я, допоможуть зберегти його та навчать здоровому способу життя.Бажаємо всім міцного здоров’я! Бережіть, зміцнюйте його!
/Files/images/bbloteka/Здоров.я.JPG
/Files/images/bbloteka/Т.Шевченко.JPG До 205-річчя від днянародження Т.Г.Шевченка
«Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене совість і закон»
Ліна Костенко

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Він - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків.
До 205-річниці з дня народження Т. Шевченка в читальній залі бібліотеки ЦПТО організована виставка-пам'ять «Велич Тарасового слова», яка знайомить користувачів з багатогранним талантом Кобзаря. Запрошуємо познайомитися з виставкою всіх бажаючих.
/Files/images/bbloteka/P2130637.JPG «Дивосвіт любові»
Про кохання багато сказано упродовж тисячоліть існування людства. Бо воно є однією з вічних людських цінностей, таких як щирість, порядність, доброта. Бо лише кохання здатне пробудити найкращі особисті якості, піднести до захмарних висот творчості і залишити по собі справжні перлини мистецтва й літератури. До уваги читачів – виставка-інсталяція«Серенада любові» та тематична виставка «Дивосвіт любові», які ознайомлять читачів з красою почуттів видатних людей, з художніми творами класиків та сучасних письменників, що несуть в собі велику таїну кохання і любові.Ми вітаємо всіх з Днем Святого Валентина і запрошуємо на побачення з цікавими книгами!
/Files/images/bbloteka/P2140649.JPG
/Files/images/bbloteka/Художня.JPG Книги на різні смаки

«Щоб знати, розуміти, любити літературу, потрібно її читати…»
А. Дімаров

Книга…Одне із самих дивовижних чудес світу, створених людиною упродовж багатьох віків. Ернест Хемінгуей писав: "Всі хороші книги схожі в одному,- коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це сталося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться: гарне і погане, захоплення, печалі та жалі,люди та місця, і яка була погода». І це дійсно так, гарні книги ніколи не залишать людину такою, якою вона була до знайомства із ними. Читаючи їх, людина сама стає кращою, набуває досвіду. Нехай зустріч із цим співрозмовником стане вашою постійною потребою. Цьому вам допоможе організована в читальній залі бібліотеки виставка-рекомендація художніх творів «Вибери книгу для душі!», на якій представлено історичні романи, детективи, фантастика й жіноча проза на всі смаки.
Запрошуємо всіх шанувальників книги познайомитися з цікавою виставкою.
22 січня – День Соборності та свободи України
Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнері перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. 100-річчю цієї знаменної події присвячена виставка - міркування: «Соборність України – запорука міцної держави», яка висвітлює українську мрію про єдність, свободу і незалежність. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань,світлини, документи, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.
Нехай же наша спільна діяльність позначається світлими справами,спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.
/Files/images/bbloteka/Соборність.JPG
/Files/images/bbloteka/Снід.JPG Зупинись! Подумай!

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.
З метою застереження та підвищення рівня обізнаності кожної людини про жахливі захворювання і їх профілактику, усвідомлення про небезпеку, які несуть наркотики й СНІД в читальній залі бібліотеки ЦПТО організована виставка-роздум «Зупинись! Подумай!» на якій представлені матеріали про ці страшні хвороби. Прочитайте і зробіть все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, адже ця небезпечна хвороба може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю!
Ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу та наркоманії.
Співець душі народної

Творчий доробок Нечуя-Левицького – взірець високої майстерності, новий крок у розвитку критичного реалізму, нових жанрів великої прози, у збагаченні мови художніх творів. Він назавжди залишився з народом, а його кращі твори поповнили золотий фонд класичної спадщини української й світової літератури. До 180-річчя від дня народження нашого видатного земляка, українського письменника, перекладача, педагога І. С. Нечуя-Левицького в бібліотеці центру оформлено тематичну полицю «Співець душі народної». Експозиція містить такі відомі твори автора, як: «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Бурлачка», гумористичні оповідання та матеріали про життя та творчість письменника.
/Files/images/bbloteka/Нечуй_Левицький.JPG
/Files/images/bbloteka/PB290501.JPG Голодомор– наша печаль і скорбота

Пекельні цифри і слова
У серце б’ють, неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій…
Голод… голод…
Ці слова українського поета Вадима Крищенка не можуть залишити нікого байдужим, бо неможливо бути байдужим до найчорнішого часу в історії України. Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодомору. Це поминання – не лише наша данина жертвам голодомору, а застереження для прийдешніх поколінь, щоб були пильними, не допустили повторення страшної трагедії. Саме до цієї скорботної дати в читальній залі оформлено виставку-реквієм «Голодомор – наша печаль і скорбота», що складається з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки трагедії. Видання, представлені на виставці, розраховані на всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.
Мова – духовний скарб нації.

Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб… У мові стара й нова культура, ознака нашого національного визнання. І поки живе мова – житиме і народ. 9 листопада 1997 року, за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка,в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця відзначається День української писемності та мови. До цієї дати в бібліотеці організована книжкова виставка «Мова – духовний скарб нації». З книг, представлених на виставці, читачі дізнаються про довгий і тернистий шлях становлення української літературної мови; володарів українського слова —
Т. Шевченка, І.Франка, Л. Українку та багатьох інших майстрів слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб,котрий треба примножувати й оберігати.
/Files/images/bbloteka/PB080447.JPG
/Files/images/bbloteka/Мужність і відвага.JPG Мужність і відвага крізь покоління.

Україна! Вона пролита потом і кров’ю сотень наших працелюбних і героїчних предків. З метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України до Дня захисника України організована виставка-спогад «Мужність і відвага крізь покоління», яка познайомить користувачів бібліотеки з книгами та матеріалами про захисників нашої рідної землі: козаків, які починаючи з 14 ст. захищали батьківщину від турецько-татарських і польських загарбників; випускників нашого закладу, які стали на захист України від російського агресора та дізнаються короткі, але найяскравіші моменти з життя загиблих воїнів-земляків, які виборюючи для нас мир,полягли у боях і вічно будуть жити у нашім серці.
Наш друг і ворог - вогонь.

Вислів «Вогонь – помічник!» відомий людям з далеких часів. І це дійсно підтверджено століттями розвитку суспільства. Але необачливе та зневажливе поводження з вогнем завжди призводить до результатів, внаслідок яких відбуваються травмування, виникають матеріальні збитки та, на жаль, гинуть люди, в тому числі і діти. В рамках місячника пожежної безпеки в читальній залі бібліотеки оформлено тематичну виставку «Наш друг і вогонь». Із книг і матеріалів, представлених на виставці користувачі почерпнули багато корисної інформації про заходи пожежної та особистої безпеки, які допоможуть запобігти виникненню пожеж і небажаних від них травмувань і наслідків, зберегти життя та здоров’я не тільки дітей, але й людей, які використовують відкритий вогонь, побутовий і виробничий газ, електричні прилади та устаткування.Будьте обачні. Бережіть себе, своє здоров’я і життя, здоров’я і життя оточуючих вас людей, матеріальні цінності та навколишнє середовище.
/Files/images/bbloteka/наш друг і ворог вогонь.JPG
/Files/images/bbloteka/з книгою дорогою знань.JPG З книгою дорогою знань.
Книга…Вона володіє магічною силою, яка спроможна схвилювати, порадувати, розгнівити. Вона пробуджує допитливість, допомагає в навчанні. З книг, представлених на книжковій виставці «З книгою дорогою знань», читачі дізнаються багато цікавого з різних галузей знань та поглиблять свої знання з професій, які здобувають у центрі. Шановні друзі! Читайте книги, адже хто багато читає – той багато знає!
Робітничі професії – запорука економічного розвитку України!

Ми живемо у дуже важливий час – час прискорення соціально-економічного розвитку,перебудови та оновлення усіх сфер нашого життя. Складність і масштаби нових завдань ставлять високі вимоги до кожного юнака і дівчини. Головне завдання держави – підготовка свідомих,висококваліфікованих працівників, здатних як до фізичної, так і розумової праці, до активної діяльності в різноманітних галузях народного господарства. З тематичної полиці «Робітничі професії запорука економічного розвитку України» – читачі почерпнули багато цікавої інформації проробітничі професії, більшість з яких можна отримати, навчаючись у нашому закладі.
/Files/images/bbloteka/робітничі професії.JPG
/Files/images/bbloteka/спотр.JPG Коли спорт полюбиш –сильним, спритним будеш.

Найбільшу загрозу для нашого здоров’я сьогодні становлять не інфекційні захворювання, як ми завжди вважали, а наш власний вибір їжі та напоїв, а також паління, малорухомий спосіб життя, який ми ведемо. Заняття спортом є головним пріоритетом для захисту нашого здоров’я. З матеріалів,представлених на книжковій викладці «Коли спорт полюбиш – сильним, спритним будеш», користувачі бібліотеки дізнались про те, що спорт – це краса,граціозність, сила, мужність, боротьба, шлях до перемоги.
Я народився і жив для добра і людей.

Олександр Петрович Довженко… Всесвітнє визначення його таланту незаперечне. Він письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Авторові відомих кінофільмів «Арсенал» і «Земля», «Аероград» і«Щорс», «Повість полум’яних літ» і «Мічурін» 10 вересня цього року виповнилося б 124 роки. В читальній залі бібліотеки оформлена книжкова полиця «Я народився і жив для добра і людей», присвячена творчості митця.
/Files/images/bbloteka/О. Довженко.JPG
/Files/images/bbloteka/ода рідному краю.JPG Ода рідному краю.

Хвалу тобі складаю Богуславе,
Мій древній, мій сучасний, молодий.
Хай не спливає, не минає з літами
Привітний і прекрасний образ твій!


Богуслав…Любий серцю край! Один з найчарівніших куточків України. Споконвіків приваблював він до себе видатних людей, захоплював, надихав на творчість. В бібліотеці нашого закладу до 986- річниці з дня заснування нашого міста проведено огляд тематичної виставки «Ода рідному краю». Користувачі мали можливість познайомитись з художніми творами письменників та поетів різного часу, які звертались до історії Богуславщини, її героїв, прославляли і щиро оспівували наш край.
Споконвічна незалежна Україна.

24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави – України. Відтоді наш народ відзначає державне свято – День Незалежності. В читальній залі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО» діє книжково-ілюстративна виставка «Споконвічна незалежна Україна». З матеріалів, представлених на виставці, читач дізнається про яскраві віхи становлення нашої незалежності від часів козаччини і до сьогодення. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.
/Files/images/bbloteka/до дня незалежності.JPGКiлькiсть переглядiв: 63