Тиждень української літератури


З метою систематизації отриманих знань, активізації мовних умінь, підвищення і вдосконалення практичних навичок учнів, з 30.11.2015 до 04.12.2015 року в ДНЗ «Богуславський ЦПТО» відбувся тиждень англійської мови під назвою «For five days around the world».

Така форма роботи, як тиждень англійської мови, дозволяє на практиці здійснити особистісно-орієнтований підхід до навчання та виховання учнів. Проведення предметного тижня з англійської мови дозволяє не тільки розкрити творчі здібності учнів з різним рівнем підготовки, а й сприяє розвитку та підтримці інтересу учнів до вивчення англійської мови.

Традиційно тиждень розпочався з випуску газети “Welcome to Britain”.

/Files/images/28.jpg

У вівторок, 01 грудня відбулося відкриття фотовиставки “Britain in pictures”, де представлені фотографії та ілюстрації визначних місць Лондона та Британії вцілому. Ця виставка викликала неабиякий інтерес в учнів та викладачів центру.

У середу, 02.12.2015, в рамках тижня англійської мови відбувся захід Quiz“The best language experts”, в якому брали участь учні центру./Files/images/23.jpg

Мета цього заходу: систематизувати та закріпити лексико-граматичний матеріал з вивчених тем, вдосконалити навички діалогічного та монологічного мовлення, вчити учнів працювати в парах, групах над проблемою, розвивати творчий потенціал учнів, виховувати самостійність, працьовитість, естетичний смак.

/Files/images/22.jpg

В ході гри, де змагалися дві команди “Brytanic” та “Ukropchyk”, учні продемонстрували свої вміння та навички усного монологічного та діалогічного мовлення, логічне та аналітичне мислення, вміння працювати командно, креативне мислення та ділові якості, вміння вирішувати проблеми поетапно. Такий захід виховує інтерес до вивчення соціокультурних елементів сучасного європейського суспільства, любов до країни, мова якої вивчається./Files/images/26.jpg

Команди змагались у восьми різноманітних конкурсах таких як: “The best poet”, “Famous proverbs”, “Black box”, “Explain the meaning”, “Do you know holidays?”, “Sightseeing”, “The best painter”, “Greetings”. Для психологічної розрядки глядачів та зняття напруги між учасниками команд, під час підрахунку балів суддями, були проведені такі жартівливі ігри як: інсценізація анекдотів англійською мовою, інтерв’ю з викладачами, учнями та адміністрацією закладу з використанням сучасних англомовних пісень, перегляд жартівливих сценок та єралашів про англійську мову.

Учні співпрацювали в командах для досягнення спільної мети, що виховувало почуття колективізму та впевненості у своїх силах.

Всі переможці та активні учасники заходу нагороджені грамотами та солодкими призами. Найкращі знавці англійської мови отримали спеціальні призи./Files/images/27.jpg

Плануючи тиждень англійської мови, викладачі Воліченко О.О. та Кяпп О.С. намагались, щоб учні всіх груп змогли взяти участь у його проведенні:

Ø Випуск газети «For five days around the world» - 44 група;

Ø Photo gallery «Britain in pictures” – 13, 43 групи;

Ø Quiz“The best language experts” - 13, 24, 27, 32, 33, 35, 43, 44 групи;

Ø Перегляд молодіжного сучасного британського серіалу “Extra” – 13, 24, 33, 44 групи;

Ø The best expression about English – 11, 21 групи;

Ø Britain jokes – всі бажаючі.

В кінці тижня були підведені підсумки : відзначили активних учасників та нагородили переможців грамотами і солодкими подарунками.

Дякуємо учням центру за чудову і цікаву гру та активну участь у проведенні тижня англійської мови. Бажаємо здоров’я, гарного настрою і високих досягнень у вивченні іноземної мови!


З 09.11.15 по 13.11.15 відбувся тиждень української мови. Тиждень розпочався випуском стіннівки «Плекаймо мову!» (оформлення учениці 24 групи Осадчої Ніни).

Також у цей день пройшов І етап XVI Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика, в якому взяли участь учні І-ІV курсів. Переможцем стала Калюжна Алла – учениця групи №24.

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури до XV Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності адміністрацією закладу були залучені всі учні, викладачі (Соломко О.Б., Кяпп О.С., Секретар А.Д., Цапенко Л.І., Воліченко О.О., Пономаренко Т.В., Рекеда О.Г., Уклеїн В.Т.).

10.11.15 року з метою зацікавлення учнів багатством української мови було проведено конкурси на кращого знавця української мови в групах №11, 13, 17, 24, 32, 33, 35, 43, 44. Переможці взяли участь в філологічних змаганнях «Ще не вмерло слово!». Продовженням предметного тижня став І етап VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка, що відбувся 12.11.15 року. Переможцем стала учениця групи №33 Неживенко Андріана.

У цей день переможець І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури Фізер Дарина – учениця групи №41 взяла участь в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.

13.11.15 року підведено підсумки тижня. Щиро дякуємо всім активним учасникам заходів.


У вивченні будь-якого предмета важливу роль відіграють нетрадиційні форми роботи. І це найбільше стосується такої багатогранної науки, як географія. Тому з 06.05.2015 по 10.05.2015 в ДНЗ «Богуславський ЦПТО» проведено тиждень географії. Згідно плану предметного тижня відбулись такі заходи:

Дата Назва заходу Час проведення № кабінету
06.04 Початок проведення тижня. Виставка стінгазет Фойє
07.04 Заочна вікторина «Знайома і незнайома Європа». 15.20 №43
08.04 1. Географічний відеопоказ «Грізні сили Землі» 2. Вікторина "Смачна географія" 8.10 №43
09.04 Географічний відео-зал «Великі чудеса світу» 15.20 №43
10.04 1.Інформація для всіх „Географічні рекорди світу”. 2.Підведення підсумків тижня 8.10 15.20 №43

Що, як не гра та вікторини, може допомогти в цій найважливішій справі і виконати основне завдання викладача – залучити якомога більшу кількість учасників, викликати в учнів інтерес до науки, прагнення вивчати її.

Проведення предметних тижнів реалізує основну мету: виховати всебічно розвинену особистість. Усі ці заходи – виховують почуття колективізму, відповідальності, взаємоповаги, любові до рідної землі.


З 5 по 8 травня 2015 р. в ДНЗ «Богуславський ЦПТО» проведено тиждень історії. Він присвячений знаменній даті, яка відзначається в світі – Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр. Цього року знаменна дата відзначатиметься на державному рівні 8 та 9 травня. Спочатку - як День пам’яті та примирення та наступного дня – як традиційний День Перемоги. Згідно плану проведення учні виготовили інформаційний бюлетень « День Перемоги»

У рамках тижня викладачі суспільно-гуманітарної комісії провели ряд заходів. Зокрема в групі № 17 викладач В.В. Дмитренко провів історичну вікторину, під час якої учні змагалися на кращого знавця історії. Під час вікторини ставились запитання, що стосувались Другої світової війни та рідного краю, демонструвались фотоальбоми та література, присвячена подіям війни.

Учні переглянули презентації « Вчитель у солдатській шинелі», « Друга світова війна», а також мультимедійні проекти. Було переглянуто фрагменти художніх та документальних фільмів про війну. Учні перевіряли свої знання, використовуючи тестову програму.

Завідувач бібліотекою Устименко С. підготувала виставку літератури на воєнну тематику.

Викладач. Свинар Б. проводив екскурсії до музею «Запам”ятай товаришу»

для учнівських груп.


Традиційно тижні літератури проходять напередодні Шевченкових днів, ювілейних літературних дат. Ось тому з 10 по 13 березня 2015 року в ДНЗ «Богуславський ЦПТО» проходив тиждень літератури, в якому активну участь брали учні і викладач української мови та літератури Степенко Л.Ю.

/Files/images/P3101900.JPG

Тиждень розпочався бесідами по групах про українського народного письменника і живописця Х1Х століття – Т.Г.Шевченка. Учні більше дізналися про Т.Г.Шевченка – художника, а також почули про цікаві факти перебування Тараса на Богуславщині, про які повідомив учень 34 групи Олександр Дикий.

/Files/images/P3101907.JPG

У кабінеті української мови та літератури оформлено виставку, присвячену 201 року з Дня народження Т.Г.Шевченка і вшанування його пам»яті.

Наступного дня була проведена виставка стінгазет, присвячена Дню народженню великого Кобзаря. В конкурсі газет перемогли учні 34групи (А.Хоменко і А.Кирієнко) і 37 групи( Мухомор О.).

/Files/images/P3101897.JPG

Літературний процес постійно збагачується: з»являються нові письменники, нові твори. 19 березня 2015 року планується проведення обласної студентсько-учнівської науково-практичної конференції «Ліна Костенко у діалозі з сучасністю» у м. Ржищеві, яка присвячена 85-річчю з Дня народження нашої сучасниці Ліни Костенко. Учні центру візьмуть участь у роботі конференції. Зорич Діана (33група) підготувала виступ із презентацією на тему: «Поетичні обрії Ліни Костенко», а учениця 43 групи Якименко Марина підготувала виступ на тему: «Ліна Костенко в контексті сучасності». До цього проходила величезна підготовка по підбору потрібного матеріалу./Files/images/P3101912.JPG

Тиждень літератури виховував в учнів любов до прекрасного, до культурних надбань українського народу, сприяв виробленню інтересу до читання художньої літератури, повагу до Батьківщини, її минулого і сучасного.


З 16 лютого по 20 лютого в центрі проходив тиждень математики, в якому брали активну участь учні центру та викладачі. Тиждень математики розпочався випуском стінгазет, з цікавими фактами із світу чисел. У вівторок учні різних груп представили свої математичні проекти. У групі 25 відбулася математична гра «Що, Де, Коли?». У середу 18 лютого відбулася виставка рефератів з математики. У групі 23 пройшла вікторина «Розумники і розумниці». 19 лютого викладач математики Клебан Ю. О. провела відкритий урок на тему «Многогранники та їх елементи. Перерізи многограників». На завершення тижня учні розв’язували головоломки «Стомахій», та провели підсумок тижня.


З 9 по 13 лютого в центрі пройшов тиждень фізики та астрономії. В рамках тижня проведені цікаві уроки та позаурочні заходи: « Фізичний брейн – ринг», вікторина з астрономії ″ Космічні цікавинки″, усний журнал «Українські фізики у світовій науці», виставка - конкурс фізичних газет та захист рефератів на фізичну та астрономічну тематику. Учні з цікавістю приймали активну участь в заходах. Переможцями вікторини з астрономії стали учні 23 групи, команда дівчат ″Венера″, а у фізичному брейн- ринзі перемогла команда ″ Діти Ньютона″ учні групи 17. В конкурсі газет, малюнків , кросвордів, рефератів на фізичну та астрономічну теметику перемогли групи: №17,№23,№34. Дякуємо всім учасникам за активну участь в проведенні Тижня фізики і астрономії.


З 8 по 12 грудня 2014р. в ДНЗ «Богуславський ЦПТО» проведено тиждень правових знань та профілактики правопорушень. Він присвячений знаменній даті, яка відзначається 10 грудня. В цей день 1948р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. В 1989р. ООН прийняла конвенцію про права дитини. З цими документами були ознайомлені працівники та учні навчального закладу. Учні виготовили інформаційні бюлетені – « Правознавець» та « В історії є місце подвигу завжди».

В рамках тижня викладачі суспільно-гуманітарної комісії провели ряд заходів. Зокрема в групі № 17 викладач В.В. Дмитренко та завідувач бібліотекою С.О. Устименко провели брейн-ринг, на якому учні змагалися за кращого знавця права. Викладач Б.С. Свинар провів диспут «Чи знаєш ти свої права?» в групі № 11. На уроках правознавства та історії викладачі проводили бесіди в групах про юридичну відповідальність неповнолітніх. Цим питанням було приділено значну увагу на виховних годинах. Учні першого курсу переглянули документальний фільм «Права людини». Бажаючі могли пройти комп’ютерне тестування з правознавства. Кращі учні готували мультимедійні проекти на правову тематику. В бібліотеці, кабінетах історії були оформлені виставки літератури та наочності.


З 01 грудня по 06 грудня 2014 року у центрі проходив тиждень англійської мови під гаслом «FUNNY WINTER». Такі тижні сприяють розвитку пізнавальних інтересів учнів, прищепленню любові до іноземної мови, розвитку кругозору, мовленнєвих навичок, розвитку швидкої реакції і особистої ініціативи, вмінню організовано працювати.

01.12 – The producing newspapers “Funny winter”.

02.12 – The poetry day. Carols reciting.

03.12 – English- Russian-Ukrainian experts competition “Polyglot”.

04.12 – Christmas fairy dictation.

05.12 – English in order. Movie review “Extra”.

06.12 – The results of the week.

Найактивнішими учасниками були учні груп: 11, 17, 22, 25, 44, 31, 41, 23, 5, 34.

Дякуємо за співпрацю!


З 03 по 08 листопада в центрі відбувся тиждень української мови присвячений Дню української писемності. В рамках тижня учнями випущені стінгазети , написані диктанти, проведені бесіди про значення української мови на тему : " Є у кожного до мови хист", проведена олімпіада та перший етап XIV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 266