Сьогодення бібліотеки ЦПТО

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність, без яких суспільство не може бути демократичним, централізованим, повноцінним.

/Files/images/bbloteka/DSC_1190.JPG

Кардинальні зміни, що відбулися в усіх сферах життя суспільства, зокрема в розвитку і становленні національної школи, нові орієнтації у змісті освіти на вихованні підростаючого покоління вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності освітніх бібліотек, у цілому системи бібліотечної справи. В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є:

- виховати у учнів інформаційну культуру та культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом, розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси учнів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм;

- забезпечувати зростання професійної компетенції педагогічних кадрів;

- сприяти різним формам і методам бібліотечної роботи, самоосвіти учнів і педагогів, забезпечити літературою їхні соціальні та культурні потреби;

- виховувати в учнів культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книги як джерела знань.

Свої особливості має бібліотека професійно-технічного навчального закладу, яка покликана, крім перелічених вище завдань освітніх бібліотек, брати активну участь у професійному становленні учнів – майбутніх висококваліфікованих робітників.

Бібліотека є обов’язковим структурним підрозділом навчального закладу. А тому всі стратегічні освітньо-виховні завдання, які належить вирішувати центру, трансформуються в завдання та діяльність бібліотеки.

Лише в постійному пошуку, ретельному вивченні інтересів учнів і викладачів, індивідуальному підході до кожної особистості бібліотека може досягти успіху в задоволенні потреб читачів. Тільки беручи активну участь у житті колективу, розділяючи його нелегкі турботи, допомагаючи у вирішення складних завдань навчання і виховання, бібліотека спроможна виконувати свою функцію: прищеплювати учням любов і повагу до книги.

Бібліотека ЦПТО – центр якісного та оперативного інформування читачів про нові надходження в бібліотеку. Важливу роль в організації інформаційної діяльності бібліотеки відіграють наочні форми роботи. В бібліотеці створені стенди "Інформаційний вісник", "Поради читачам", на яких розміщено інформацію, яка знайомить відвідувачів з пам'ятними літературними датами, знаменними датами, новинами книжкового світу, правилами користування бібліотекою, правилами поводження з книгою. Постійно діють книжкові виставки «Вернісаж книжкових новин», «Здобутки. Досвід. Перспективи», «Моя професія – моє покликання», «На допомогу навчальному процесу», ведуться картотеки: обліку газет та журналів, краєзнавча, сценаріїв виховних заходів, систематична картотека газетно-журнальних статей, «Інноваційні освітні методики».

/Files/images/bbloteka/zmni/IMG_20200713_080927.jpg

В бібліотеці ЦПТО створено умови для використання нашими читачами можливостей глобальної та локальної мережі Інтернет, як додаткового інформаційного ресурсу, що відкриває доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел. Бібліотека поповнилась аудіо-візуальним обладнанням : мультимедійним проектором, інтерактивною дошкою, документ-камерою, 4 персональними комп’ютерами. На сьогодні в бібліотеці діє 5 комп’ютерів з доступом до всесвітньої мережі Інтернет та підключений без провідниковий Інтернет (WI-FI), що дало можливість нашим користувачам на додаток до друкованих джерел доступ до світових інформаційних ресурсів, суттєво розширило можливості в інформаційному обслуговуванні здобувачів освіти і викладачів.

/Files/images/bbloteka/zmni/IMG_20200709_075802_1.jpg

Одним із головних завдань бібліотекаря є індивідуальний диференційований підхід до кожного учня, надання інформаційної та консультативної допомоги педагогічному колективу та учням.

/Files/images/bbloteka/PA021198 (2).JPG

Завідує бібліотекою - Устименко Світлана Олександрівна. На сьогоднішній день роль бібліотекаря в центрі кардинально змінюється: від працівника, який рекомендує книгу й видає її учневі, до спеціаліста в галузі інформаційних технологій, здатного співпрацювати з викладачами в питаннях систематичного підходу до роботи з інформацією з навчальних предметів, щоб пошук і отримання інформації стали повсякденною потребою учнів.

Бібліотекар брала участь у Всеукраїнському II (обласному) етапі конкурсу «Бібліотекар ПТНЗ», на яку подавала творчу роботу «Роль бібліотеки у житті учня ПТНЗ» ;

обласному I етапі та Всеукраїнському II етапі огляду-конкурсу «Роль бібліотеки професійно-технічного навчального закладу у формуванні професійної компетентності робітничих кадрів» ,

Вона нагороджена Дипломом III ступеня Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за творчу роботу «Організація роботи бібліотеки ПТНЗ, спрямована на формування професійної компетентності робітничих кадрів».

/Files/images/bbloteka/DSC_116722.jpg

Брала участь у обласному семінарі-нараді бібліотекарів ПТНЗ, який відбувся у Київській обласній бібліотеці для юнацтва, де виступила з доповіддю «Роль бібліотеки ПТНЗ у навчально-виховному процесі»;

Брала участь у семінарі бібліотечних працівників ПТНЗ, який відбувся на базі КНЗ КОР «Васильківського професійного ліцею», де виступила з доповіддю «Система підготовки та проведення інформаційного заходу на базі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО».

Брала участь в моніторингу діяльності бібліотек закладів професійної (професійно-технічної) освіти Київської області в 2018 році.

Бібліотека центру функціонує понад 45 років. У своїй роботі бібліотекар дотримується санітарно-гігієнічних вимог та Правил охорони праці та безпеки.

1. Приміщення загальною площею 109,9 кв.м. естетично оформлене, затишне.

2. В наявності читальний зал в поєднанні з абонементом - площею 73,9 кв. м та 20 посадкових місць для читачів.

/Files/images/bbloteka/zmni/IMG_20200709_080022.jpg

3. Є окреме приміщення книгосховища площею 36 кв. м, в якому зберігається фонд підручників.

/Files/images/bbloteka/DSC_1174.JPG

4. Повітряно-тепловий режим відповідає нормам. Постійно здійснюється вологе прибирання, провітрювання. Щомісяця проводиться санітарний день.

5. Освітлення бібліотеки в денний час здійснюється через великі вікна, світло в читальному залі падає з лівого боку. У темну пору освітлюється закритими лампами денного світла. Є гарний доступ світла до стелажів, так як вони вільно розставлені та надійно закріплені згідно з Правилами охорони праці та протипожежної безпеки.

/Files/images/bbloteka/IMG_20200821_132100_1.jpg

Проведений косметичний ремонт читального залу: замінено світильники, розетки; придбано нові карнизи, жалюзі на вікна, книжкову вітрину, стіл-кафедру для бібліотеки.

Бібліотекар ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти» переконана, що їхня бібліотека повинна йти в ногу з сучасністю. Вона запевняє, що теперішній читач більш вибагливий та потребує зовсім іншого ставлення. Попри доступність сучасних гаджетів, безмежного простору мережі Інтернет та наявності книг в електронному вигляді – важливість друкованої літератури важко заперечити.

А особливо, якщо необхідна література не підлягає оцифруванню, випущена в мінімальній кількості та недоступна в електронному вигляді. Саме тому бібліотекар ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти» переконана, що необхідно досягати таких результатів аби бібліотека жила, адже якщо цього не робити, то бібліотека втратить свій сенс та перетвориться в книгосховище.

С. Устименко, бібліотекар центру, постійно знаходиться у пошуку нових ідей і рішень, працює над тим, щоб здобувачі освіти, педагоги ставилися до бібліотеки, як до невичерпного джерела інформації, адже це місце, де завжди можна поповнити свої знання, знайти потрібну інформацію, поспілкуватися один з одним.

Кiлькiсть переглядiв: 1223