ПОРАДНИК ШЛЯХЕТНОЇ ПОВЕДІНКИ

Правило 1. Проявляй відвертий інтерес до інших людей.

Правило 2. Посміхайся! Будь привітним.

Правило 3. Пам’ятай, що для людини звук його імені – найсолодший і найважливіший звук людської мови.

Правило 4. Будьте хорошими слухачами.

Правило 5. Не говоріть про людину поза очі.

Правило 6. Розмову ведіть так, щоб вона була цікава вашим слухачам.

Правило 7. Будьте уважними і тактовними. Ніколи не смійтеся над помилками інших: це прикро вражає людей.

Правило 8. Будьте безкорисними, не вимагайте подяки за те, що ви зробили.

Правило 9. Неввічливо грюкати дверима, навіть якщо ви розгнівані.

Правило 10. Неввічливо вказувати пальцем, особливо на людину.

Золоте правило шляхетної поведінки

Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе (Сократ)

Що собі не миле, те й людям не зич. (Українське прислів’я)

****************************************************************************************************************************

БУЛІНГ – форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи з боку однолітків.

ЯК ВПОРАТИСЯ З СИТУАЦІЄЮ САМОСТІЙНО (ПОРАДИ УЧНЕВІ)

•Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

•Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

•Стримуйте гнів і злість. Адже це - саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

•Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Чим агресивніше ви реагуєте, тим більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

•Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

• Зберігай спокій.

• Розкажи дорослому, якому ти довіряєш, про те, що трапилося, або повідом дорослим про це анонімно.

• Поговори про це зі своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти самотній.

•Зателефонуй на «гарячу лінію».

В ситуації булінгу можна звернутисяна

Національну дитячу «гарячу» лінію, телефон 0 800 500 225 або 772 (безкоштовно) в межах України

(з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 20.00, в суботу – з 10.00 до 16.00).

На «гарячій лінії» можна отримати інформаційні, психологічні та правові консультації щодо протидії жорстокому поводженню з дітьми, експлуатації дітей і захисту їх прав та інтересів.

Згідно із Законом України «Про охорону дитинства», особи, що його порушили, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

У залежності від важкості та виду правопорушень, дітям загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність. При цьому кримінальну відповідальність за вчинення злочину несе неповнолітній, а не його батьки.

16 років – це загальний вік, з якого настає кримінальна відповідальність, з 14 років – відповідальність за умисне тяжке і середньої тяжкості тілесне ушкодження, крадіжку,розбій та хуліганство.За завдані тяжкі тілесні ушкодження неповнолітній злочинець може навіть потрапити за грати.

За погрози розправою іншій дитині неповнолітнього теж можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо підлітки здійснюють свої неправомірні дії через мережу Інтернет – це розцінюється як КІБЕРБУЛІНГ. Виявляється, і на веб-сайтах від Закону України сховатися неможливо, адже навіть за поширення чуток або за погрози іншим дітям в інтернеті відповідальність несе власник того комп’ютера,з якого було поширено неправдиву інформацію або залякування.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!
Завжди думайте про наслідки від будь-яких вчинених дій!!!

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Людина – не товар!
Корисні телефони:
  • Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України:(063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0-800-505-501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні);527(безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafoneтаlifecell)
  • Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном:(044) 238 16 57
  • Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України:(044) 374 37 79(пн – сб. з 09:00 до 18:00)
  • В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:(044) 254 98 36(цілодобово)
Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідніслужби.Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!

***************************************************************************************************************************************************************************************

П’ять способів все встигати

Утома й напруженість. Ці дві речі супроводжують нас якраз тоді, коли на повну потужність триває навчання, коли потрібно готуватися до іспитів, коли… чого тільки немає в наших планах. Як змінити і влаштувати своє життя так, щоб все встигати?

Спосіб 1. Плануйте завтрашній день.

Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам слід зробити завтра. А ввечері обов’язково перевірте, чи все із запланованого ви встигли зробити.

Спосіб 2. Не переглядайте всі, без винятку, телепередачі, скоротіть час за комп’ютером.

Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу, подій у світі чи комп’ютерних розваг.

Спосіб 3. Навчіться відпочивати.

Відпочинок теж потрібно занести до списку справ. Немає важливих і неважливих справ. Гарно вивчити уроки, допомогти батькам, прогулятися із друзями у вихідний – однаково важливі справи.

Спосіб 4. Переводьте увагу з одного заняття на інше.

Зміна занять знімає одноманітність у роботі. Після того, як ви дві години посиділи за комп’ютером, займіться прибиранням кімнати, полийте квіти, тощо.

Спосіб 5. Визначте пріоритети.

Почніть свій день з вирішення важливих завдання. Менш важливі залиште на другу половину дня. Намагайтеся планувати вирішення серйозних справ на початок тижня. За вдале вирішення складних справ нагородіть себе чимось приємним (наприклад, солодощами).

Кiлькiсть переглядiв: 278