Якщо на серці важко, а Ви нікому не можете відкритися, тоді ми чекаємо Ваших листів!

Правила користування скринькою-довіри:

1. Написати лист-звернення, лист-побажання, лист-каяття і т.д.

2. Вказати прізвище та ім’я (кому адресовано).

3. Вкинути лист до скриньки.

4. Лист буде доставлено адресату.

Примітка: Ви можете звернутися до психологічної служби ЦПТО особисто.

Поштар: Строкоус Вікторія, учениця групи № 31.

Ми проти булінгу!

/Files/images/lyutiy_2019/IMG-974d0ef2b09263263fede5177f0b2bff-V.jpg

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими учнями один до одного. Як свідчить практика, булінг (цькування, залякування, знущання) – це перший крок до справжнього насильства та злочинної поведінки.

Згідно плану заходів ДНЗ «Богуславський ЦПТО» спрямованих на створення безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу 20 лютого 2019 року працівники соціально-психологічної служби провели виховну годину для учнів I курсу на тему «Булінг». Під час виховної години соціальний педагог Т. Лисиця надала визначення терміну «булінг», звернула увагу учнів на дві основні форми булінгу: фізичну та психологічну,ознайомила учнів з Законами України «Про охорону дитинства» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та пояснила, що особи, що його порушили, несуть адміністративну відповідальність. На завершення виховної години учні переглянули соціальний відеоролик «Жорстокість серед учнів» та зробили для себе важливі висновки.

Година спілкування з психологом

Щоб навчитися взаємодіяти з іншими, потрібно вивчити самого себе. Особистісний розвиток кожної людини індивідуальний. Одним з етапів формування життєвих навичок учнів є формування навичок самоусвідомлення та самооцінки. Самооцінка – це оцінка особистістю самої себе, своїх якостей, здібностей і місця серед інших людей. Самооцінка здійснюється через спостереження за собою, своїми вчинками, ставленням до себе з боку навколишніх, аналіз своїх почуттів і переживань, мотивів і вчинків, досягнень і невдач, а також через порівняння себе з іншими людьми.

12 грудня 2018 року практичний психолог Л. Бабаєва та соціальний педагог Т. Лисиця провели годину спілкування «Не втрачай марно час» з елементами тренінгу з учнями першого курсу. За допомогою вправи «Колесо мого життя» учні спробували проаналізувати свої навчальні досягнення, готовність прийти на допомогу іншим людям, стосунки з одногрупниками та однолітками, своє фізичне та психічне здоров’я, стосунки з батьками (піклувальниками) та рідними, товариськість, особисту та соціальну активність, прагнення до саморозвитку та здійснили ще один крок до самовдосконалення.

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/IMG-bce8e17958e7f5abcc2c96a219e4ab1e-V.jpg

Метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблем насилля у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, в ДНЗ "Богуславський ЦПТО" соціальний педагог, психолог, вихователі, керівники груп та майстри виробничого навчання, за підтримки адміністрації, протягом навчального року проводять ряд заходів, в тому числі і акцію «16 днів проти насилля». Дати проведення акції (з 25 листопада по 10 грудня) є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насилля, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.

В цьому навчальному році були проведені такі діагностичні, просвітницькі та виховні заходи:

- у вересні – години спілкування «Булінг», «Безконфліктне спілкування» з учнями першого курсу;

- в жовтні – анкетування «Ти і твої батьки» з учнями першого курсу;

- в листопаді – засідання штабу профілактики правопорушень, анкетування «Роль сім’ї в становленні особистості та культурно-духовні орієнтації», відкритий виховний захід «Твоє життя – твій вибір», виховний захід «Запобігання тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків неповнолітніми», перегляд відеоролику «Тільки не мовчи…», виготовлення стіннівок «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом», «Стоп насильству», відкритий виховний захід «Моє майбутнє без СНІДу», акцію «Червону стрічку носять небайдужі» з учнями центру;

- в грудні – виховна година «Ми проти насилля», акція «Зігріймо серце добротою», годину спілкування «Насилля та його види», стіннівку «Наші долоні проти насилля», годину спілкування з елементами тренінгу «Взаємозв’язок прав та обов’язків учнівської молоді», стіннівки на правову тематику «Україна – суверенна держава», «Правознавець», «Кожна дитина має право на…», «Феміда», «Права людини».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, переосмислення життєвих цінностей.

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181210_115717.jpg

10 грудня 2018 року, згідно плану заходів ДНЗ «Богуславський ЦПТО» з проведення щорічної акції «16 днів проти насилля», соціальний педагог Т. Лисиця та практичний психолог Л. Бабаєва провели годину спілкування з елементами тренінгу «Взаємозв’язок прав та обов’язків учнівської молоді» та «Насилля та його види» з учнями першого курсу.

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181210_100421.jpg

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181210_101036.jpg

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181210_101122.jpg

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181210_102608.jpg

Соціальним педагогом Т. Лисицею було проведено відкритий виховний захід на тему: «Моє майбутнє без СНІДу», приурочений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який традиційно відзначають 1 грудня. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики.

На захід були запрошені лікар інфекціоніст Іващук Світлана Сергіївна, яка розповіла про ВІЛ-інфекцію, її шляхи передачі та наслідки, та лікар дерматовенеролог Товстенко Олег Григорович, який розповів учням про захворювання, які передаються статевим шляхом.

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/DSC_0165.JPG

28 листопада 2018 року, напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом соціальним педагогом Т. Лисицею, разом з учнівським самоврядуванням, була проведена акція «Червону стрічку носять небайдужі». Учні та педагоги прикріпиличервоні стрічки до свого одягу як символ боротьби з глобальною епідемією, яка охоплює всі континенти, країни, міста.

Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

/Files/images/sotsalno-psihologchna_slujba/20181128_123754.jpg

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». До акції активно долучилися працівники та здобувачі освіти ДНЗ «Богуславський ЦПТО». Відповідно до плану в центрі будуть проводитися різноманітні заходи: виховні години, акції, виготовлення стіннівок, години психолога, анкетування, години спілкування.

/Files/images/vdkrit_zahodi/20181122_162054.jpg

«Молодь обирає здоров'я»— саме так називається молодіжний рух, що поширюється Україною серед молоді й має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного й соціального здоров'я.

/Files/images/2017/IMG_20171129_114452.jpg

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, учні групи № 44 та представники учнівського самоврядування дібрали питання для міні-анкети, яка дала можливість дізнатися свідому позицію опитуваних щодо розуміння ними компонентів щасливого життя. Єгорова Яна, президент УС РЛ ДНЗ «Богуславський ЦПТО», під керівництвом соціально-психологічної служби опитала юнаків та дівчат груп № 21, 24, 27, 31, 33 та 5. Відповідаючи на поставлені запитання, учні ще раз переконалися, що потрібно протистояти ризикованим формам поведінки, відповідально ставитися до стосунків з протилежною статтю.

/Files/images/2017/IMG_20171128_155612.jpg


12 травня 2016 року на базі громадської організації Богуславського району Червоний Хрест для учнів навчальних закладів, медичних сестер, координаторів учнівського самоврядування був проведений вступний інструктаж та заняття по питанню надання першої медичної допомоги. Враховуючи політичну ситуацію в Україні, саме сьогодні необхідно навчити населення запобігати та попереджувати можливі теракти, а якщо вони вже й сталися, то вкрай важливо вміти надати першу медичну допомогу потерпілим. Владислав Зуб, Роман Пономаренко, Андріана Неживенко – учні, Л.І. Марченко – медична сестра, Н.М. Хайтул – майстер виробничого навчання 34 групи, Л.М. Бабаєва – практичний психолог, Л. М. Андрієнко – вихователь гуртожитку під керівництвом Л. В. Крицької (керівник Червоного Хреста), В.Д. Ярмулківського (медичний брат патронажної служби) пройдуть подальше навчання-тренінг по питанню надання першої медичної допомоги та проведуть заняття для учнів і працівників ЦПТО.


6 травня 2016 року відбувся черговий семінар-практикум «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, які перебувають у психотравмуючих ситуаціях», а саме 7-ма підгрупа працювала по темі: «Техніки формування сприятливого соціально-психологічного клімату в колективах». Була представлена цікава презентація з використанням мультфільмів. Кожен присутній висловив свою думку, що повинно об’єднувати особистостей у колективі і як досягти успіху – це тільки виконуючи разом певну діяльність. Лариса Антонівна Пєтушкова, завідувач кабінету ППСР КНЗ КОР «КОІПОПК» наголосила, що зросла кількість звернень до соціально-психологічних служб від осіб, внаслідок воєнного конфлікту в країні; провела з пр.психологами, соц.педагогами вправи по виробленню технік формування сприятливого соціально-психологічного клімату в колективах. По завершенню навчання будуть вручені сертифікати пр. психологам, соц. педагогам, з метою впровадження організації і змісту надання першої психологічної допомоги дітям та дорослим із посттравматичними стресовими розладами.


З 10 по 27 березня 2016 року у ДНЗ «Богуславський ЦПТО» була проведена благодійна акція «Хай не міліє криниця доброти». Завданням акції був збір одягу та взуття для учнів від 15 років з малозапеспечених та багатодітних сімей. Щиро вдячні всім, хто долучився до доброї справи, адже добро починається з кожного з нас.


24 березня 2016 року у ДНЗ «Богуславський ЦПТО» був проведений тренінг для учнів «Формула успіху». Учасники тренінгу: Федотов Тимофій, Жарун Михайло, Литка Руслан, Кадубінська Алла, Колісник Галина (учні 5 групи); Калюжна Алла, Єгорова Яна (учні 14 групи); Єгоров Артем (учень 17 групи); Бакал Петро, (учень 37 групи) під керівництвом Бабаєвої Лариси Михайлівни, пр. психолога виконали ряд вправ «Колесо мого життя», «Вибери шлях до успіху». Учні переконались, що формула успіху для них є оволодіння знаннями, закріплення умінь, навичок по обраній професії, тобто правильна поставлена ціль, реалізація своїх здібностей. Під час вправи «Миттєве фото» учасники отримали задоволення, рухаючись у ритмі вальсу Фредеріка Шопена «Осінній вальс». Досвідом свого життєвого успіху поділились Галина Костянтинівна Мусієнко (педагог-організатор);Світлана Олександрівна Устименко (завідувач бібліотеки); Андрій Сергійович Іпатов (муз керівник); Успіх кожної особистості крім духовного надбання включає і відповідальне ставлення до свого здоров’я, позитивне мислення. Завершився тренінг підведенням підсумків. Учасники заходу виконали пісню Наталії Май «Не давайте суму жити».


18 лютого 2016 року на базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбулося 2-ге засідання членів асоціації практичних психологів і соціальних педагогів Київської області «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, які перебувають у психотравмуючих ситуаціях». Пєтушкова Лариса Антонівна, завідуюча центром практичної психології і соціальної роботи наголосила, що на сьогоднішній день залишається основне завдання працівників психологічних служб надання психологічної допомоги дітям, учням, їхнім батькам (піклувальникам), які перебувають у психотравмуючих ситуаціях. Практичний психолог ДНЗ «Богуславський ЦПТО Бабаєва Л.М. з колегами працювали у третій підгрупі, де висвітлювалось ряд питань:

1. Синхрогімнастика за методом «Ключ» Хасая Алієва (Некраш Людмила Миколаївна, завідувач центру соціально-педагогічної та психологічної діагностики і моніторингу Ставищенського РМК).

2. Рухова релаксація для дорослих і дітей (Краснобай Тетяна Павлівна, пр. психолог ДНЗ (ясла-садок комбінованого типу) «Золотий ключик» Броварської міської ради).

3. Використання арт-терапевтичної методики «Гра з камінцями» у виявленні та подоланні негативних психоемоційних станів (Халюк Лариса Михайлівна, пр. психолог Бородянського ДНЗ(ясла-садок комбінованого типу № 10 «Казка»).

Така співпраця психологів, соціальних педагогів корисна: проходить обмін досвідом, ознайомлення та подальше впровадження ефективних форм роботи з учнівською молоддю, працівниками трудових колективів освітніх закладів. Враховуючи загострену політичну ситуацію, потрібно коректно працювати з молоддю. У цьому навчальному році учні самоврядування ЦПТО під керівництвом координаторів долучаться до обласного конкурсу відеопроектів з подолання будь-яких форм насильства щодо дітей «Вільні від насильства» тому, що наші лідери разом з учнями працюють у напрямку вироблення на основі загальнолюдських цінностей норм етики, моральної самооцінки, формування їх моральних переконань.


25 грудня 2015 року на базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбулося засідання членів асоціації практичних психологів і соціальних педагогів Київської області «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, як перебувають у психотравмуючих ситуаціях». Пєтушкова Лариса Антонівна, завідуюча центром практичної психології і соціальної роботи підкреслили, що 20 % дітей і підлітків у світі мають психічні розлади, тому велика відповідальність у роботі з учнівською молоддю неодмінно повинна проводитись кваліфікованими працівниками соціально-психологічних служб. Практичний психолог ДНЗ «Богуславський ЦПТО Бабаєва Л.М. з колегами працювали у третій підгрупі, де висвітлювалось ряд питань:

1. Технологія психоемоційного напруження (Колесова Інна Анатоліївна, методист РМК Васильківської РДА)

2. Арт-терапевтична метафора як інститут психолога у роботі з пограничними кризовими станами (Тюх Лариса Володимирівна, пр.психолог Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ст. № 18)

3. Робота з дітьми, які проживають у центрах (Левчук Світлана Станіславівна, методист РМК Сквирської РДА).

Така співпраця психологів, соціальних педагогів корисна: проходить обмін досвідом, ознайомлення та подальше впровадження ефективних форм роботи з учнівською молоддю, працівниками трудових колективів освітніх закладів. Враховуючи загострену політичну ситуацію, потрібно коректно працювати з молоддю. «Якщо криза дає про себе знати, слід зайняти активну життєву позицію і в першу чергу щодо самого себе» (Л.Б.Шнейдер).


30 жовтня учениця 23 групи Неживенко Андріана провела тренінг у бібліотеці для учнів на тему: «Як уникнути конфлікту. Конструктивний спосіб взаємодії». Під час виконання тренінгових вправ активно взаємодіяли учні 5 групи Сахненко Сергій, Кадубінська Алла, Колісник Галина, учень 17 групи Тодирика Сергій, учень 25 групи Некрасов Андрій, учениця 14 групи Калюжна Алла, учениця 23 групи Дика Руслана. Учні дійшли згоди, що під час конфліктів потрібно знаходити оптимальні шляхи взаємин з іншою особистістю. Розв’язуючи конфліктні ситуації учасники тренінгу удосконалили вміння конструктивно їх вирішувати. Виконуючи вправи в учнів формуються моральні якості, виховується повага учнів один до одного та до старшого покоління.


13 березня 2014 року на базі Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму відбувся семінар-практикум на тему: «Профілактика девіантної поведінки учнів та студентської молоді». Для соціальних педагогів та практичних психологів семінар провели завідуюча, методист центру практичної психології і соціальної роботи Л.А.Пєтушкова, Н.А.Максимова. Поділилася досвідом по акцентуаціям характеру підлітків В.І. Сердюк, практичний психолог ЗОШ № 11 м. Біла Церква.


На протязі квітня-травня потрібно провести семінар для керівників груп, майстрів виробничого навчання по питанню роботи з учнями девіантної поведінки, надати їм рекомендації. У ДНЗ «Богуславський ЦПТО» буде наявна скринька для учнів, які зможуть звернутися до соціально-психологічної служби.

Кiлькiсть переглядiв: 322