«Молодь обирає здоров'я»— саме так називається молодіжний рух, що поширюється Україною серед молоді й має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного й соціального здоров'я.

/Files/images/2017/IMG_20171129_114452.jpg

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, учні групи № 44 та представники учнівського самоврядування дібрали питання для міні-анкети, яка дала можливість дізнатися свідому позицію опитуваних щодо розуміння ними компонентів щасливого життя. Єгорова Яна, президент УС РЛ ДНЗ «Богуславський ЦПТО», під керівництвом соціально-психологічної служби опитала юнаків та дівчат груп № 21, 24, 27, 31, 33 та 5. Відповідаючи на поставлені запитання, учні ще раз переконалися, що потрібно протистояти ризикованим формам поведінки, відповідально ставитися до стосунків з протилежною статтю.

/Files/images/2017/IMG_20171128_155612.jpg


12 травня 2016 року на базі громадської організації Богуславського району Червоний Хрест для учнів навчальних закладів, медичних сестер, координаторів учнівського самоврядування був проведений вступний інструктаж та заняття по питанню надання першої медичної допомоги. Враховуючи політичну ситуацію в Україні, саме сьогодні необхідно навчити населення запобігати та попереджувати можливі теракти, а якщо вони вже й сталися, то вкрай важливо вміти надати першу медичну допомогу потерпілим. Владислав Зуб, Роман Пономаренко, Андріана Неживенко – учні, Л.І. Марченко – медична сестра, Н.М. Хайтул – майстер виробничого навчання 34 групи, Л.М. Бабаєва – практичний психолог, Л. М. Андрієнко – вихователь гуртожитку під керівництвом Л. В. Крицької (керівник Червоного Хреста), В.Д. Ярмулківського (медичний брат патронажної служби) пройдуть подальше навчання-тренінг по питанню надання першої медичної допомоги та проведуть заняття для учнів і працівників ЦПТО.


6 травня 2016 року відбувся черговий семінар-практикум «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, які перебувають у психотравмуючих ситуаціях», а саме 7-ма підгрупа працювала по темі: «Техніки формування сприятливого соціально-психологічного клімату в колективах». Була представлена цікава презентація з використанням мультфільмів. Кожен присутній висловив свою думку, що повинно об’єднувати особистостей у колективі і як досягти успіху – це тільки виконуючи разом певну діяльність. Лариса Антонівна Пєтушкова, завідувач кабінету ППСР КНЗ КОР «КОІПОПК» наголосила, що зросла кількість звернень до соціально-психологічних служб від осіб, внаслідок воєнного конфлікту в країні; провела з пр.психологами, соц.педагогами вправи по виробленню технік формування сприятливого соціально-психологічного клімату в колективах. По завершенню навчання будуть вручені сертифікати пр. психологам, соц. педагогам, з метою впровадження організації і змісту надання першої психологічної допомоги дітям та дорослим із посттравматичними стресовими розладами.


З 10 по 27 березня 2016 року у ДНЗ «Богуславський ЦПТО» була проведена благодійна акція «Хай не міліє криниця доброти». Завданням акції був збір одягу та взуття для учнів від 15 років з малозапеспечених та багатодітних сімей. Щиро вдячні всім, хто долучився до доброї справи, адже добро починається з кожного з нас.


24 березня 2016 року у ДНЗ «Богуславський ЦПТО» був проведений тренінг для учнів «Формула успіху». Учасники тренінгу: Федотов Тимофій, Жарун Михайло, Литка Руслан, Кадубінська Алла, Колісник Галина (учні 5 групи); Калюжна Алла, Єгорова Яна (учні 14 групи); Єгоров Артем (учень 17 групи); Бакал Петро, (учень 37 групи) під керівництвом Бабаєвої Лариси Михайлівни, пр. психолога виконали ряд вправ «Колесо мого життя», «Вибери шлях до успіху». Учні переконались, що формула успіху для них є оволодіння знаннями, закріплення умінь, навичок по обраній професії, тобто правильна поставлена ціль, реалізація своїх здібностей. Під час вправи «Миттєве фото» учасники отримали задоволення, рухаючись у ритмі вальсу Фредеріка Шопена «Осінній вальс». Досвідом свого життєвого успіху поділились Галина Костянтинівна Мусієнко (педагог-організатор);Світлана Олександрівна Устименко (завідувач бібліотеки); Андрій Сергійович Іпатов (муз керівник); Успіх кожної особистості крім духовного надбання включає і відповідальне ставлення до свого здоров’я, позитивне мислення. Завершився тренінг підведенням підсумків. Учасники заходу виконали пісню Наталії Май «Не давайте суму жити».


18 лютого 2016 року на базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбулося 2-ге засідання членів асоціації практичних психологів і соціальних педагогів Київської області «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, які перебувають у психотравмуючих ситуаціях». Пєтушкова Лариса Антонівна, завідуюча центром практичної психології і соціальної роботи наголосила, що на сьогоднішній день залишається основне завдання працівників психологічних служб надання психологічної допомоги дітям, учням, їхнім батькам (піклувальникам), які перебувають у психотравмуючих ситуаціях. Практичний психолог ДНЗ «Богуславський ЦПТО Бабаєва Л.М. з колегами працювали у третій підгрупі, де висвітлювалось ряд питань:

1. Синхрогімнастика за методом «Ключ» Хасая Алієва (Некраш Людмила Миколаївна, завідувач центру соціально-педагогічної та психологічної діагностики і моніторингу Ставищенського РМК).

2. Рухова релаксація для дорослих і дітей (Краснобай Тетяна Павлівна, пр. психолог ДНЗ (ясла-садок комбінованого типу) «Золотий ключик» Броварської міської ради).

3. Використання арт-терапевтичної методики «Гра з камінцями» у виявленні та подоланні негативних психоемоційних станів (Халюк Лариса Михайлівна, пр. психолог Бородянського ДНЗ(ясла-садок комбінованого типу № 10 «Казка»).

Така співпраця психологів, соціальних педагогів корисна: проходить обмін досвідом, ознайомлення та подальше впровадження ефективних форм роботи з учнівською молоддю, працівниками трудових колективів освітніх закладів. Враховуючи загострену політичну ситуацію, потрібно коректно працювати з молоддю. У цьому навчальному році учні самоврядування ЦПТО під керівництвом координаторів долучаться до обласного конкурсу відеопроектів з подолання будь-яких форм насильства щодо дітей «Вільні від насильства» тому, що наші лідери разом з учнями працюють у напрямку вироблення на основі загальнолюдських цінностей норм етики, моральної самооцінки, формування їх моральних переконань.


25 грудня 2015 року на базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбулося засідання членів асоціації практичних психологів і соціальних педагогів Київської області «Психологічна та соціально-педагогічна робота з дітьми та учнівською молоддю, як перебувають у психотравмуючих ситуаціях». Пєтушкова Лариса Антонівна, завідуюча центром практичної психології і соціальної роботи підкреслили, що 20 % дітей і підлітків у світі мають психічні розлади, тому велика відповідальність у роботі з учнівською молоддю неодмінно повинна проводитись кваліфікованими працівниками соціально-психологічних служб. Практичний психолог ДНЗ «Богуславський ЦПТО Бабаєва Л.М. з колегами працювали у третій підгрупі, де висвітлювалось ряд питань:

1. Технологія психоемоційного напруження (Колесова Інна Анатоліївна, методист РМК Васильківської РДА)

2. Арт-терапевтична метафора як інститут психолога у роботі з пограничними кризовими станами (Тюх Лариса Володимирівна, пр.психолог Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ст. № 18)

3. Робота з дітьми, які проживають у центрах (Левчук Світлана Станіславівна, методист РМК Сквирської РДА).

Така співпраця психологів, соціальних педагогів корисна: проходить обмін досвідом, ознайомлення та подальше впровадження ефективних форм роботи з учнівською молоддю, працівниками трудових колективів освітніх закладів. Враховуючи загострену політичну ситуацію, потрібно коректно працювати з молоддю. «Якщо криза дає про себе знати, слід зайняти активну життєву позицію і в першу чергу щодо самого себе» (Л.Б.Шнейдер).


30 жовтня учениця 23 групи Неживенко Андріана провела тренінг у бібліотеці для учнів на тему: «Як уникнути конфлікту. Конструктивний спосіб взаємодії». Під час виконання тренінгових вправ активно взаємодіяли учні 5 групи Сахненко Сергій, Кадубінська Алла, Колісник Галина, учень 17 групи Тодирика Сергій, учень 25 групи Некрасов Андрій, учениця 14 групи Калюжна Алла, учениця 23 групи Дика Руслана. Учні дійшли згоди, що під час конфліктів потрібно знаходити оптимальні шляхи взаємин з іншою особистістю. Розв’язуючи конфліктні ситуації учасники тренінгу удосконалили вміння конструктивно їх вирішувати. Виконуючи вправи в учнів формуються моральні якості, виховується повага учнів один до одного та до старшого покоління.


13 березня 2014 року на базі Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму відбувся семінар-практикум на тему: «Профілактика девіантної поведінки учнів та студентської молоді». Для соціальних педагогів та практичних психологів семінар провели завідуюча, методист центру практичної психології і соціальної роботи Л.А.Пєтушкова, Н.А.Максимова. Поділилася досвідом по акцентуаціям характеру підлітків В.І. Сердюк, практичний психолог ЗОШ № 11 м. Біла Церква.


На протязі квітня-травня потрібно провести семінар для керівників груп, майстрів виробничого навчання по питанню роботи з учнями девіантної поведінки, надати їм рекомендації. У ДНЗ «Богуславський ЦПТО» буде наявна скринька для учнів, які зможуть звернутися до соціально-психологічної служби.

Кiлькiсть переглядiв: 184